Zdarzyło się dziś w Lipnie... 🙂 

Gdyby ktoś chciał wspólnie pokibicować Falubazowi to taka możliwość będzie dzisiaj - strefa kibica otwiera się dokładnie o godzinie 18.15 w salce parafialnej obok plebanii w Koźli.
Mecz zaczyna się co prawda już o 18.00, ale w Koźli jest msza o 17.30, na którą też zapraszam! 🙏 😇 Dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
Ps. A już jutro o godz. 14.00 w Letnicy msza święta rozpoczynająca Dożynki Gminne.
Jakiś czas temu (niedawno) wspólnoty wiernych związanych z naszymi kościołami filialnym w Wysokiej i Lipnie ufundowały gongi, które służą teraz podczas Eucharystii, aby podkreślać najważniejsze momenty mszy świętych odprawianych w tych kościołach. Ministranci i kandydaci na ministrantów mogą się teraz tam dodatkowo wykazywać umiejętnościami 🙂
Bóg zapłać!
Ps. W każdym z tych kościołów i jeszcze dodatkowo w Letnicy zostały ufundowane też małe łyżeczki pomocne w liturgii do odpowiedniego dozowania wody dodawanej do wina podczas liturgicznego przygotowania darów. Teraz już w każdym kościele naszej parafii są gongi i owe łyżeczki.

>

Niedzielnie, odpustowo na św. Wawrzyńca w Bogaczowie 😇

No i z administratora zrobił się proboszcz 😇

W piątek - 27 czerwca 2025 r. - odbył się koncert w Lipnie, w kościele filialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Usłyszeliśmy muzykę barokową autorstwa m.in. J. S. Bacha, czy G. F. Händla. Wykonawcami byli: Maciej Strabyrzyński (głos basowy i barytonowy) oraz Michał Kocot (klawesyn). Nie zabrakło też słodkiego akcentu, słodkiej dominanty - mieszkańcy Lipna przygotowali na koniec słodki poczęstunek, co miło zaskoczyło nawet artystów i organizatorów. Jednym słowem piękny piątkowy wieczór nam się trafił w Lipnie.

Grono ministrantów w naszej parafii powiększyło się o jedną osobę. W niedzielę - 22.06.2025 r. - Antoś Zapotoczny został ustanowiony ministrantem. Uroczystość odbyła się w kościele filialnym pw. Św. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Letnicy.

Pojawiły się nowe obicia krzeseł, miejsca przewodniczenia i konfesjonału w kościele filialnym w Letnicy. Część została sfinansowana z daru ołtarza złożonego w tym roku przez Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (800 zł), a pozostała część czeka na hojność ofiarodawców (szczególnie z Letnicy). Całość kosztów to 1800 zł.

W kościele parafialnym w Koźli stanęła figura św. Józefa, ufundowana przez grupę Parafian. Figura została uroczyście poświęcona podczas tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Piękny dar dla parafii. Św. Józefie wstawiaj się za nami! 😇

Uroczystość Bożego Ciała 2025 w naszej parafii (Lipno, Letnica, Koźla, Bogaczów [a w Wysokiej procesja będzie w niedzielę])

Wczoraj - 02 czerwca 2025 r. - w Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca, w Zielonej Górze, 11 naszych młodych Parafian, wraz z innymi młodymi z miejscowej parafii przyjęło sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bp. Adriana Puta.
Życzymy im wielu dobrych owoców tego Wydarzenia!

Wczoraj - 24 maja - piękna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w kościele filialnym, w Letnicy.
A zdjęcia z dzisiejszego drugiego dnia Białego Tygodnia i rozdania pamiątek Pierwszej Komunii Świętej.

Dziś dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Pro Novo" w Bogaczowie przeżywały swój WRDS (Wielkanocny Rekolekcyjny Dzień Skupienia). Wyrazy wdzięczności dla Ks. Tomasza Dragańczuka z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie, jak również wdzięczność dla Pani Dyrektor Anety Woźniak-Ziółkowskiej i Pani katechetki Wioletty Samociak oraz nauczycieli pomagających w przebiegu tego wydarzenia.

80. rocznica istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźli. Bogu na chwałę ludziom na ratunek. Gratulacje!

Nasi ministranci dzisiaj obecni byli od samego rana na Diecezjalnej Pielgrzymce Służby Liturgicznej w Rokitnie u naszej Matki Słuchającej. Dziękuję Rodzicom i Dziadkom, którzy użyczyli swojego czasu i samochodów, aby chłopcy dotarli do celu.

Bogu niech będą dzięki za nowego papieża. Wspierajmy go modlitwą 🙏  

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.