Piękne, odnowione ogrodzenie wokół krzyża w Sterkowie. Bóg zapłać ofiarodawcom i wykonawcom! 🙏 

Na DeDeeMach było super! Rokitno podbite przez młodzież.

Wtorek - drugi, ostatni dzień rekolekcji w Pro Novo.
Bogu niech będą dzięki za ten czas i wspaniałe przeżycia dla uczestników i prowadzących. Dzięki też wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego Wydarzenia! Ogromne dzięki dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników m. in. dla kuchni, która pysznie karmiła prowadzących rekolekcje i proboszcza 😃 
Duże podziękowania dla Rodzin z Koźli, które zakwaterowały młodzież ks. Jakuba 😇  a Panu Janowi z Bogaczowa za przygotowanie kościoła do liturgii rekolekcyjnej.

A po "robocie" chillout w Neuzelle (Niemcy).

No i zaczęło się...
- Rekolekcje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pro Novo w Bogaczowie 😇 
Młoda! Młody! Dawaj, ciśniemy na DDM w sobotę!
Zgłoszenia pod nr tel. 605 863 953.
 
Przecież to takie proste...🙏 
13 czerwca, Rokitno 📍
Widzimy się na DDM-ach! Zapisy na stronie centrumddm.pl
Zapisy na autokar: tel. 605 863 953.

"Zróbcie Mu miejsce Pan idzie z nieba
Pod przymiotami ukryty chleba
Zagrody nasze widzieć przychodzi
I jak się Jego dzieciom powodzi (...)"

Dzień dzisiejszy był i jest dla części naszych dzieci z klasy 3 wyjątkowy. A jego wyjątkowość bierze się stąd, że po raz pierwszy przyjęły do swych serc Pana Jezusa w Komunii Świętej.
Dlatego chcemy Wam złożyć, kochani w tym ważnym dniu najserdeczniejsze życzenia.
 
Kochane Dzieci,
Pierwsza Komunia Święta to coś więcej niż piękne stroje, rodzinne spotkania i pamiątkowe zdjęcia.
 
To dzień wyjątkowego spotkania - pełnego miłości, bliskości i dobra.
 
Życzymy Wam, aby Jezus był dla Was kimś bliskim nie tylko dziś, ale także w zwyczajnych dniach - tych radosnych i tych trochę trudniejszych.
Żeby dawał Wam spokój, odwagę i przypominał Wam każdego dnia, że jesteście ważni, kochani i nigdy nie jesteście sami.
 
Życzymy Wam serc pełnych dobra i wiary, która będzie pomagała Wam wzrastać w miłości do ludzi i świata.
 
Niech w Waszym życiu zawsze będzie miejsce na wdzięczność, nadzieję i drugiego człowieka.
Życzymy Wam też, abyście zawsze mieli w sobie dziecięcą radość, ciekawość świata i serca otwarte na innych.
Bo właśnie z takich małych gestów dobra
powstają najpiękniejsze rzeczy.
 
Niech ten dzień zostanie z Wami na długo -
nie tylko na zdjęciach, ale przede wszystkim w sercu.
 
życzą dzieci i kadra NZSP Pro Novo

Zapisy na wyjazd autokarem: nr tel. 605 863 953. Koszt to 40 zł Autokar z Bogaczowa, z przystanku przy kościele odjedzie o 8.45, a z Koźli, z przystanku na pętli o 9.15. Rodzice z dziećmi mile widziani. Rodzicu z dzieckiem zapisz się i jedź 🙂

W Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w Letnicy zdarzyła się Rocznica Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, no i chrzest się też zdarzył.

Lipno jest miejscem, gdzie społeczność spotyka się z kulturą, wspiera tam, gdzie jest potrzeba.
Jesteśmy zaszczyceni, że tak ważna nagroda muzyczna, jak zdobyty Fryderyk przez Magna Opera Sacra (za płytę "Membra Jesu Nostri" z muzyką Dietricha Buxtehudego)
odwiedził naszą skromną miejscowość. Płyta, która została nagrana w naszym kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej ukazuje niesamowitą przestrzeń naszej świątyni. Akustyka, wyjątkowa cisza miejsca, wsparcie mieszkańców jest niepowtarzalne, a muzycy bardzo docenili zarówno miejsce, jak i mieszkańców.
Zapraszamy koniecznie do kolejnych nagrań i koncertów w naszej miejscowości, jak i innych muzyków, którzy szukają wyjątkowego miejsca do nagrań, czy koncertu dla społeczności lokalnej.
Muzyka jest kulturą wyższą i jej miejsce jest wszędzie tam, gdzie są ludzie! A jak widać społeczność Lipna jest wyjątkowa i wspierająca.

Wstęp oczywiście wolny 📽️ 

To, że mogliśmy pracować w tak pięknym miejscu, jak Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipnie zawdzięczamy przychylności księdza Tomasza Nowickiego, proboszcza parafii Koźla, który posiada również muzyczne wykształcenie i całej społeczności wsi Lipno! Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, gościnę i opiekę!

Zmarł abp Józef Michalik. Były przewodniczący Episkopatu miał 85 lat

W 5. Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2026 roku, w wieku 85 lat zmarł abp Józef Michalik – podała archidiecezja przemyska. Jej metropolita senior był jedną z najważniejszych postaci polskiego Kościoła ostatnich dekad, pełniąc przez dwie kadencje funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Parafialna Rada Duszpasterska z wizytą/pielgrzymką w Żaganiu

 

Płyta muzyki dawnej nagrana w kościele, w Lipnie, w październiku 2024 r. zaszła wysoko w rankingach. Gratulacje dla twórców i wykonawców!

Okres wielkanocny trwa. Cudnej urody dekoracja wielkanocna w Wysokiej 😍 

Pielgrzymka Służby Liturgicznej Oltarza do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 😇 

Zapraszamy na seans za tydzień do kina 😇  
 

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.