Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej (Dek. Zielona Góra – Ducha Świętego)

Proboszcz: ks. Andrzej HŁADKI (1.08.2018)

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Jadwigi Śląskiej w Koźli

Koźla 110, 66-008 Świdnica

tel. 68 3273168, tel. komórkowy: 692 501 640; NIP 973-06-82-761

Numer konta bankowego parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli.
PKO BP

Kościoły:

(Msze św. w niedzielę – godziny mogą ulegać zamianom – aktualne podawane są w Ogłoszeniach duszpasterskich):

• KOŹLA – pw. św. Jadwigi Śląskiej (godz. 11.45)
  • BOGACZÓW – pw. św. Wawrzyńca (godz. 10.00)
  • GRABOWIEC – kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 8.00 – obsługuje parafia pw. św. Marcina w Świdnicy)
  • LETNICA – pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (godz. 13.15)
  • LIPNO – pw. Matki Bożej Częstochowskiej (Msza niedzielna w sobotę wieczorem - godz. 17.45)
  • WYSOKA – pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (godz. 8.30)

BIURO PARAFIALNE CZYNNE (Z WYJĄTKIEM UROCZYSTOŚCI)

W ŚRODĘ od godz. 19.00 do 20.00

* - proszę aktualne terminy, kiedy jest czynna kancelaria, sprawdzać w bieżących Ogłoszeniach duszpasterskich (ze względów duszpasterskich, mogą czasami być wprowadzone zmiany)

Nauki - katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych

Realizując zalecenie Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, od października 2016 r. zmienia się forma uczestnictwa w naukach przed Chrztem Świętym dziecka dla rodziców i chrzestnych.

Trzeba wziąć udział w 4 naukach.
Nauki w naszej parafii, św. Jadwigi Śląskiej w Koźli, są głoszone na wiosnę i jesień w Biurze parafialnym (lub przy większej ilości osób w kościele).

Po odbyciu nauk, zostanie wydane zaświadczenie

Zobacz: https://parafiakozla.pl/ogloszenia/warto-przeczytac/35-nauki-katechezy-przedchrzcielne-nowe-zasady-od-2016-roku-w-diecezji-zielonogorsko-gorzowskiej

WEZWANIA DO CHORYCH LUB SPRAWY POGRZEBOWE PROSZĘ ZGŁASZAĆ NAJLEPIEJ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE KSIĄDZ NIE PRZEBYWA TYLKO NA PLEBANII. MOŻE BYĆ NA POGRZEBIE, W SZKOLE, Z WIZYTĄ U CHOREGO LUB PEŁNIĆ INNE OBOWIĄZKI DUSZPASTERSKIE I ADMINISTRACYJNE.

Okazja do Spowiedzi Świętej: w dni powszednie przed wieczorną Mszą Świętą (30 minut przed Eucharystią, do za „5”); w czasie nabożeństwa fatimskiego 13-go dnia miesiąca; w niedzielę przed Eucharystią (w miarę możliwości).

informacje w przygotowaniu

ks. Andrzej Hładki (od 2018.08.01)

ks. Andrzej Palewski (od 2005.08.01 - do 2018.07.31)

Pierwsza wzmianka o istnieniu parafii pochodzi z 1378 r. Do 1540 r. istniejący tu drewniany kościół służył katolikom. W czasie Reformacji przeszedł w ręce luteran. Oddany katolikom 29.03.1668 r.

W XVI wybudowano nowy kościół, neogotycki. W prezbiterium, ołtarz główny ufundowany w 1907 r. przez proboszcza Henschke. W ołtarzu figury św. Jadwigi oraz Serca Jezusa i Serca Maryi. Stary barokowy ołtarz główny, który uszedł pożarowi znajduje się w niszy pomiędzy figurami św. Jana Nepomucena i św. Agnieszki.