Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela zwykła w ciągu roku – 26.09.2021 A.D.

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (3 października 2021) będą w następującym, porządku: w LIPNIE o godz. 8.15, w BOGACZOWIE o 10.00, w KOŹLI o 11.45, w LETNICY o godz. 13.15.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku: w LETNICY: we wtorek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę, piątek i w sobotę o godz. 17.30; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30.
3. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
4. Dzisiaj, w niedzielę 26 września odbywa się liczenie wiernychdominicantes oraz comunicantes.
5. Zapraszam chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej na kandydatów ministrantów, także zachęcam rodziców o zdopingowanie do tej pory służących ministrantów i lektorów. Zapraszam seniorów do służby Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszam dziewczęta i panie do śpiewania psalmów i czytania wezwań modlitwy powszechnej we wszystkich kościołach parafii.
6. Od przyszłej niedzieli będzie Książka Intencji Mszy świętych na 2022 A.D. Będzie można zamawiać msze (na kartce to proszę wyraźnie i z podaniem numeru telefonu oraz miejscowości gdzie ma być odprawiona). Najlepiej zamawiać w Biurze parafialnym lub po Mszach w dni powszednie, gdyż w niedziele ks. musi mieć czas na przejechanie pomiędzy poszczególnymi kościołami.
7. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Józefa w Zielonej Górze, 27 września o 19.00.
8. Rozpoczęło się przygotowanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 oraz trwa przygotowanie kandydatów z klasy 8 (jeszcze nie wszyscy zalogowali się do aplikacji, do której otrzymali kod. Aplikacja ma ułatwić przepływ informacji).
9. Rozpoczęło się także przygotowanie dzieci i rodzin do przystąpienia dzieci do Pierwszej Spowiedzi św. i Pierwszej Komunii świętej. Obecnie jest czas składania deklaracji, metryk chrztu św. oraz „Zgód” („Zgody” wymagane dla osób mieszkających poza naszą parafią, metryki od dzieci, które nie były chrzczone w tej parafii).
10. Spotkanie dzieci z klasy III wraz z rodzicami przed Pierwszą Spowiedzią Świętą i Pierwszą Komunią Świętą z pobłogosławieniem Różańców w najbliższą niedzielę 3 października w Bogaczowie o godz. 10.00, a w Koźli o 11.45 na Mszy Świętej.
11. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta przed mszami w tygodniu, w tym czasie (od 1X) Róże Różańcowe prowadzą Różaniec.
12. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień, w kościołach filialnych, w niedzielę (natomiast w kościele parafialnym w Koźli, w sobotę, o godz. 17.00).
Intencje Apostolstwa Modlitwy. Intencja ewangelizacyjna: Uczniowie misjonarze. Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.
13. W piątek, 1 października rozpoczęcie Nabożeństwa Różańcowego, które odprawiać będziemy w dni powszednie w kościele parafialnym w Koźli o godz. 17.00, w niedziele (także w Koźli) bezpośrednio po Eucharystii niedzielnej. W kościołach filialnych według wcześniejszego zwyczaju (w Bogaczowie o 17.00, w Lipnie o 18.00, w Wysokiej o 17.00, w Letnicy o 17.30). Nowe chętne osoby do włączenia się do Róż Żywego Różańca mogą zapisywać się w zakrystii.
14. Zapraszamy wszystkich wiernych wykonujących zawody prawnicze na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 2 października 2021 roku. Szczegółowe informacje u diecezjalnego duszpasterza prawników. ks. Dariusz Mazurkiewicz
15. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl Można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy.
OGŁOSZENIE O SPISIE POWSZECHNYM LUDNOŚCI I MIESZKAŃ.
OGŁOSZENIE DLA LETNICY - W dniu 28.09.2021r, w godzinach od 11.do 19.00, w Letnicy będą chodzić rachmistrzowie spisowi z Zielonej Góry.
DLA WSZYSTKICH - Spisać się można w Urzędzie Gminy w Świdnicy, w godzinach pracy oraz w dniu 28.09 do godziny 18.00 i w dniu 30.09 w godzinach od 17.00 do 21.00.
16. W pierwszą sobotę października pielgrzymka wszystkich Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka - 2 października 2021 r. w ROKITNIE.
17. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. Zgodnie z normami sanitarnymi obowiązuje zasłanianie nosa i ust, może być zajęte 75 procent miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
18. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/  i na profilu parafii na Facebooku.
19. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
20. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,), prace remontowe na plebanii – p. Łukasz Gruszczyński, wykoszenie trawy wokół plebanii – anonimowo dobra dusza (M); STERKÓW: dary na stół – p. Małgorzata Wilk.
21. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska; dziękuję za ofiary na dojazd, jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
22. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

wspieranie misji „bez pieniędzy"

Są to zbiórki:
• starej, zdekompletowanej, srebrnej i złotej biżuterii,
• „Dobrych monet",
• telefonów komórkowych.

LINK do plakatów: BUDUJEMY_STUDNIE_MISJE_2021_plakaty_PDF-A.pdf

1 października 2021 na ekranach kin zagości długo oczekiwany fabularny film Fatima.

Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity fabularny film pt. Fatima, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. 

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela zwykła w ciągu roku – 19.09.2021 A.D.

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (26 września 2021) będą w następującym, wyjątkowo zmienionym porządku: w LETNICY o godz. 8.30; w KOŹLI o 10.00; w BOGACZOWIE o 11.45; i w WYSOKIEJ o godz. 13.15 uroczysta Eucharystia z racji tytułu Patronki świątyni.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku: w LETNICY: we wtorek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę, piątek i w sobotę o godz. 17.30 oraz w Koźli dodatkowo: w piątek o 18.15 Liturgia chrztu św., w sobotę o 14.30 Liturgia chrztu św., a o godz. 16.30 Msza święta z sakramentem małżeństwa ; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30.
3. Nauki przed chrztem – 4 wymagane prawem katechezy dla rodziców oraz dla chrzestnych – przedostatnie spotkanie w środę 22 września, o godz. 20.00, w kościele parafialnym.
4. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
5. W przyszłą niedzielę 26 września odbędzie się liczenie wiernychdominicantes oraz comunicantes.
6. Zapraszam chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej na kandydatów ministrantów, także zachęcam rodziców o zdopingowanie do tej pory służących ministrantów i lektorów. Zapraszam seniorów (także do tej pory pozostających w ukryciu) do służby Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszam dziewczęta i panie do śpiewania psalmów i czytania wezwań modlitwy powszechnej we wszystkich kościołach parafii (z uwzględnieniem nowych osób, by po przygotowaniu włączyła się większa liczba).
7. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie się w parafii św. Urbana w Zielonej Górze,20 września o 19.00.
8. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Józefa w Zielonej Górze, 27 września o 19.00.
9. Rozpoczęło się przygotowanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 oraz trwa przygotowanie kandydatów z klasy 8. Rozpoczęło się także przygotowanie dzieci i rodzin do przystąpienia dzieci do Pierwszej Spowiedzi św. i Pierwszej Komunii świętej. Obecnie jest czas składania deklaracji oraz „Zgód” („Zgody” wymagane dla osób mieszkających poza naszą parafią).
10. Dzisiaj – w trzecią niedzielę września zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
11. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Pielgrzymkę Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty w sobotę 25 września 2021 r. do Rokitna. Początek o godz. 12.00, a w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, Eucharystia i konferencja.
12. Zaproszenie do kin: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Ksawery Szlenkier jako Prymas Tysiąclecia w produkcji „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Więcej informacji (łącznie ze zwiastunem filmu) na stronie internetowej.
13. Zapraszamy wszystkich wiernych wykonujących zawody prawnicze na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 2 października 2021 roku. Szczegółowe informacje u diecezjalnego duszpasterza prawników. ks. Dariusz Mazurkiewicz
14. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Ty jesteś marką”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 1-3 października 2021r; dla chłopców i dziewczyn od 15 roku życia.
15. Zapraszamy kandydatów ze wszystkich parafii zielonogórskich i okolic na wspólny kurs lektorski dla uczniów SP i szkoły średniej, przygotowujący do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 25.09.2021 o godz. 17.00 w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, przy ulicy Obywatelskiej 1.
16. 9. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI. MIĘDZYRZECZ 25 września 2021 – zachęcam do udziału. Tego dnia bardzo proszę Panie, by wyjątkowo dały swoim mężczyznom wolne od licznych zajęć domowych. – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie o godz. 14.00
17. Kurs dla fotografów i operatorów kamer. Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. w trybie stacjonarnym. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Więcej informacji w poprzednich tygodniach w Ogłoszeniach.
18. Nabożeństwo KALWARII ROKITNIAŃSKIEJ. Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo w Rokitnie wyjątkowo 18 września 2021 r. (sobota).
19. W pierwszą sobotę października pielgrzymka wszystkich Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka - 2 października 2021 r. w ROKITNIE.
20. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl  Można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy.
21. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. Zgodnie z normami sanitarnymi obowiązuje zasłanianie nosa i ust, może być zajęte 75 procent miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
22. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na profilu parafii na Facebooku.
23. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
24. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: „dar serca”– p. Janina Pińkowska; dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,); słodki dar na stół – dzieci ze świetlicy; BOGACZÓW: dar na stół – p. Róża i Tadeusz Cichowicz oraz rodzina anonimowych darczyńców (M); Dziś Poświęcenie krzyża przy kościele – obszerniej było w Ogłoszeniach z 12.09.br;.
25. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska] [Dziękuję za ofiary na dojazd – jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
26. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Zaproszenie do kin: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”

Ksawery Szlenkier jako Prymas Tysiąclecia w produkcji „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”

Pielgrzymka prawników 2021-10-02
Zapraszamy wszystkich wiernych wykonujących zawody prawnicze na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 2 października 2021 roku. Szczegółowe informacje u diecezjalnego duszpasterza prawników.

ks. Dariusz Mazurkiewicz
Diecezjalny Duszpasterz Prawników

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela zwykła w ciągu roku – 12.09.2021 A.D.

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (19 września 2021) będą w następującym porządku: w LIPNO o godz. 8.15; w BOGACZOWIE o 10.00; w KOŹLI o 11.45 i w LETNICY o 13.15.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku: w LETNICY: we wtorek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę wyjątkowo o godz. 16.30, w piątek i w sobotę o godz. 17.30; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30.
3. Nauki przed chrztem – 4 wymagane prawem katechezy dla rodziców oraz dla chrzestnych w środy od 8 do 29 września, o godz. 20.00, w kościele parafialnym.
4. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
5. Taca z dzisiejszej niedzieli (drugiej niedzieli miesiąca) na aktualne potrzeby kościołów w parafii. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
6. Zapraszam chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej na kandydatów ministrantów, także zachęcam rodziców o zdopingowanie do tej pory służących ministrantów i lektorów. Zapraszam seniorów (także do tej pory pozostających w ukryciu) do służby Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszam dziewczęta i panie do śpiewania psalmów i czytania wezwań modlitwy powszechnej we wszystkich kościołach parafii (z uwzględnieniem nowych osób, by po przygotowaniu włączyła się większa liczba).
7. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie się w parafii św. Urbana ,20 września o 19.00.
8. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Józefa, 27 września o 19.00
9. Spotkanie RODZICÓW wraz z młodzieżą z klasy VII SP, mieszkającą na terenie naszej parafii – na rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania w BOGACZOWIE, w kościele, w czwartek 16.09.br Msza (o godz. 17.30), a następnie po Eucharystii około godz. 18.15 rozdanie deklaracji; w KOŹLI, w kościele, w piątek 17. września (o godz. 17.30), a następnie po Eucharystii około godz. 18.15 rozdanie deklaracji.
10. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców i Tydzień Wychowania.
11. We wtorek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Proszę zadbajmy o krzyże przydrożne, przy kościołach oraz na cmentarzach.
12. W przyszłą – trzecią niedzielę września zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII SP (obecna starsza) odbędzie się na Eucharystii, w Bogaczowie w czwartek 16.09.br o godz. 17.30 na Mszy świętej, w kościele w Koźli w piątek 17. września o godz. 17.30 na Mszy świętej.
14. W zakrystii są do wzięcia dla chętnych obrazki na 9. Pierwszych Piątków Miesiąca.
15. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Ty jesteś marką”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 1-3 października 2021r. Organizowane są one w ramach serii Akademia Dojrzewania i przeznaczone dla chłopców i dziewczyn od 15 roku życia.
16. Zapraszamy kandydatów ze wszystkich parafii zielonogórskich i okolic na wspólny kurs lektorski, przygotowujący do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 25.09.2021 o godz. 17.00 w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, przy ulicy Obywatelskiej 1.
17. 9. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI. MIĘDZYRZECZ 25 września 2021 – zachęcam do udziału. Tego dnia bardzo proszę Panie, by wyjątkowo dały swoim mężczyznom wolne od licznych zajęć domowych. – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie o godz. 14.00
18. Kurs dla fotografów i operatorów kamer. Jak informuje ks. prof. Andrzej Draguła, wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. w trybie stacjonarnym. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat. Warunkiem otrzymania legitymacji i certyfikatu jest przesłanie do sekretariatu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zdjęcia w wersji elektronicznej (rozdzielczość min. 600 dpi) w terminie do 10 września. Uczestnicy, którzy prześlą zdjęcie po tym terminie, otrzymają legitymację w późniejszym czasie. Koszt kursu: 300,00 zł - płatne na konto do dnia 22.09.2020 r.: 72 1020 5402 0000 0502 0312 7545, Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30; 65-647 Zielona Góra.
19. Nabożeństwo KALWARII ROKITNIAŃSKIEJ. Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo wyjątkowo 18 września 2021 r. (sobota). Będzie ono związane ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, jak również chcemy podziękować za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia w bazylice w Rokitnie.
20. Zapraszamy jak zawsze w pierwszą sobotę października wszystkich Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka. Spotkamy się 2 października 2021 r. w ROKITNIE pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński). Recepcja będzie czynna od godz. 9.00. (Uwaga we wszystkich kościołach parafii w Koźli: w każdej zakrystii są ankiety do wypełnienia – proszę ZAELATORKĘ o odebranie ankiety)
21. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl Można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy.
22. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. Zgodnie z normami sanitarnymi obowiązuje zasłanianie nosa i ust, może być zajęte 75 procent miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
23. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na profilu parafii na Facebooku.
24. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
25. KOŹLA: SOŁTYS KOŹLI ZAPRASZA NA ZEBRANIE WIEJSKIE - DNIA 15.09.2021 r. o godz. 18.30 (środa) w sali wiejskiej.
26. BÓG ZAPŁAĆ BOGACZÓW: W dniu 31 sierpnia 2021 r. został zamontowany nowy krzyż przy kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Opalińskiemu, który z ramienia Rady Kościelnej pilotował sprawy organizacyjno-techniczne związane z dostarczeniem surowca do tartaku, jego obróbką, demontażem starego i montażem nowego krzyża.
Ponadto dziękujemy Panom: Andrzejowi Kujawskiemu, Sebastianowi Krawczyk, Piotrowi Górskiemu, Krzysztofowi Osaczuk, Dawidowi Osaczuk.
27. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: „dar serca”– p. Janina Pińkowska; dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,); podarowana ryza papieru – anonimowy darczyńca (D); kolejna naprawa samochodu używanego w duszpasterstwie – anonimowy dobroczyńca (K); wykoszenie trawy na terenie plebanii oraz prace gospodarcze – anonimowo pewna dobra dusza (S), zakup żarówek energooszczędnych do kościoła parafialnego – anonimowy darczyńca (J); BOGACZÓW: dar na stół – p. Róża i Tadeusz Cichowicz; krzyż przy kościele – obszerniej będzie za tydzień 12.09.br – poświęcenie będzie maiło miejsce w niedzielę 19 września; LETNICA: dar na stół – p. Janowscy.
28. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska] [Dziękuję za ofiary na dojazd – jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
29. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

9. PIELGRZYMKA MĘZCZYZN DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI
MIĘDZYRZECZ 25 września 2021 r.
“Nie bójcie się dawać świadectwa”
m Jan Paweł II-Gorzów Wlkp. 1997r.

PROGRAM:
9.30 - przywitanie pielgrzymów na Piastowskim Zamku Królewskim w Międzyrzeczu;
pieśń „Bogurodzica”; przemówienia okolicznościowe: modlitwa „Pacierz”; wspomnienie bohaterów walk o niepodległość - apel wojskowy; salwy honorowe, pieśń „Rota";
10.00 - konferencja prof. dra hab. Grzegorza Kucharczyka pt.: „Zachować dziedzictwo Narodu ochrzczonego. Nauki z historii”;
10.30 - poczęstunek na placu zamkowym w scenerii muzycznej;
11.30 - przemarsz mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Sit Powietrznych z Poznania
12.00 - przygotowanie Liturgii; Spowiedź święta; przywitanie pielgrzymów przez Kustosza sanktuarium ks. Michała tobaza SAC;
12.30 - Msza Święta pod przew. JE ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego;
homilia - JE ks. Biskup prof. Henryk Wejman z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej;
14.00 - posiłek w scenerii muzycznej na placu przy sanktuarium.

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela zwykła w ciągu roku – 05.09.2021 A.D.

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (12 września 2021) będą w następującym porządku: w WYSOKIEJ o godz. 8.30; w BOGACZOWIE o 10.00; w KOŹLI o 11.45 i w LETNICY o 13.15.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku: w LETNICY w sobotę (11.09) o godz. 15.30 Liturgia Chrztu świętego; w KOŹLI: w środę i w piątek o godz. 17.30, w sobotę z nabożeństwem fatimskim o 19.30, w sobotę (11.09) w Koźli o godz. 14.00 Liturgia Chrztu świętego; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30.
3. DZISIAJ PRZYEŻYWANA JEST W NASZEJ ARAFII ROCZNICA PIERWSZEJ SPOWIEDZI i PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ: Dziękując Panu Bogu za sakramenty święte, w tym trudnym czasie składamy Panu Bogu uwielbienie i razem z dziećmi oraz rodzicami po roku świętujemy ROCZNICĘ SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH. „Bóg zapałać” rodzicom dzieci za przykład wiary, zachętę i dobry przykład, za troskę o kościoły i włączenie się w liturgię w Bogaczowie i Koźli.
4. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Dnia solidarności z Afgańczykami na 5 września 2021 dzisiaj jest zbiórka do puszek.
5. Dzisiaj pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Bogaczowie i o godz. 11.45 w Koźli.
6. Nauki przed chrztem – 4 wymagane prawem katechezy dla rodziców oraz dla chrzestnych w środy od 8 do 29 września, o godz. 20.00, w kościele parafialnym.
7. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
8. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, w niedzielę, w kościołach filialnych, (natomiast w kościele parafialnym w Koźli, była w sobotę 4 września, o godz. 17.00).
Intencje Apostolstwa Modlitwy. Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia. Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
9. W środę, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
10. W czwartek, 9 września, Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
11. Spotkanie rodziców dzieci z obecnych klasy III SP, przed Pierwszą Spowiedzią Świętą i Pierwszą Komunią Świętą (na 2022 A.D.), w Bogaczowie w czwartek (09.09.br.) o godz. 16.45 w kościele, w Koźli w piątek (10.09.br.) o godz. 18.15 w kościele. Na tym spotkaniu nie jest wymagana obecność dzieci.
12. W sobotę 11 września nabożeństwo fatimskie w Koźli. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.30, następnie różaniec (I część prowadzą przedstawiciele Żywego Różańca; w tym czasie okazja do spowiedzi świętej), następnie procesja i zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.
13. Taca z przyszłej niedzieli (drugiej niedzieli miesiąca) na aktualne potrzeby kościołów w parafii. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
14. Spotkanie RODZICÓW wraz z młodzieżą z klasy VII SP, mieszkającą na terenie naszej parafii – na rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania w BOGACZOWIE, w kościele, w czwartek 16.09.br Msza (o godz. 17.30), a następnie po Eucharystii około godz. 18.15 rozdanie deklaracji; w KOŹLI, w kościele, w piątek 17. września (o godz. 17.30), a następnie po Eucharystii około godz. 18.15 rozdanie deklaracji.
15. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII SP (obecna starsza) odbędzie się na Eucharystii, w Bogaczowie w czwartek 16.09.br o godz. 17.30 na Mszy świętej, w kościele w Koźli w piątek 17. września o godz. 17.30 na Mszy świętej.
16. 9. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI. MIĘDZYRZECZ 25 września 2021 – zachęcam do udziału. Tego dnia bardzo proszę Panie, by wyjątkowo dały swoim mężczyznom wolne od licznych zajęć domowych.
17. W zakrystii są do wzięcia dla chętnych obrazki na 9. Pierwszych Piątków Miesiąca.
18. Kurs dla fotografów i operatorów kamer. Jak informuje ks. prof. Andrzej Draguła, wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. w trybie stacjonarnym. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat. Warunkiem otrzymania legitymacji i certyfikatu jest przesłanie do sekretariatu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zdjęcia w wersji elektronicznej (rozdzielczość min. 600 dpi) w terminie do 10 września. Uczestnicy, którzy prześlą zdjęcie po tym terminie, otrzymają legitymację w późniejszym czasie. Koszt kursu: 300,00 zł - płatne na konto do dnia 22.09.2020 r.: 72 1020 5402 0000 0502 0312 7545, Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30; 65-647 Zielona Góra.
19. Nabożeństwo KALWARII ROKITNIAŃSKIEJ. Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo wyjątkowo 18 września 2021 r. (sobota). Będzie ono związane ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, jak również chcemy podziękować za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia w bazylice w Rokitnie.
20. Zapraszamy jak zawsze w pierwszą sobotę października wszystkich Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka. Spotkamy się 2 października 2021 r. w ROKITNIE pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński). Recepcja będzie czynna od godz. 9.00. (Uwaga we wszystkich kościołach parafii w Koźli: w każdej zakrystii są ankiety do wypełnienia – proszę ZAELATORKĘ o odebranie ankiety)
21. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl Można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy.
22. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. Zgodnie z normami sanitarnymi obowiązuje zasłanianie nosa i ust, może być zajęte 75 procent miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
23. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na profilu parafii na Facebooku.
24. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
25. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: „dar serca”– p. Janina Pińkowska; dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,) oraz p. Gruszczyńscy; podarowana ryza papieru – anonimowy darczyńca; prace elektryczne – dobra dusza; renowacja cieknącego okna dachowego – p. Łukasz Gruszczyński; LIPNO: dokonano kolejnego (rocznego) kosztownego przeglądu instalacji ppoż. – Rada Kościelna oraz pomoc Pan Bogdan Zelem z Grabowca i p. Katarzyna Skorupska z Lipna; BOGACZÓW: krzyż przy kościele – obszerniej będzie za tydzień 12.09.br – poświęcenie w niedzielę 19 września; LETNICA: Panie ostatnio sprzątające świątynię (28.08) – ofiara na dojazd oraz rewitalizacja tablicy ogłoszeń – p. Edyta Polewska.
26. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska] [Dziękuję za ofiary na dojazd – jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
27. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Pielgrzymka Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka - 2 października w Rokitnie

Zapraszamy jak zawsze w pierwszą sobotę października wszystkich Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka. Spotkamy się 2 października 2021 r. w ROKITNIE pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński). Recepcja będzie czynna od godz. 9.00.

(Uwaga we wszystkich kościołach parafii w Koźli: w każdej zakrystii są ankiety do wypełnienia – proszę ZAELATORKĘ o odebranie ankiety)

Nabożeństwo KALWARII ROKITNIAŃSKIEJ.

Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo wyjątkowo 18 września 2021 r. (sobota). Będzie ono związane ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, jak również chcemy podziękować za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia w bazylice w Rokitnie.

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela zwykła w ciągu roku – 29.08.2021 A.D.

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (5 września 2021) będą w następującym porządku: w LIPNIE o godz. 8.15; w BOGACZOWIE o 10.00 z rocznicą Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej; w KOŹLI o 11.45 z rocznicą Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej i w LETNICY o 13.15.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku: w LETNICY: we wtorek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę, w piątek i w sobotę, o godz. 17.30 oraz w środę 01.09 o godz. 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30 oraz w sobotę 04.09 o godz. 16.00 Liturgia Chrztu świętego.
3. Dzisiaj we wszystkich kościołach diecezji czytany jest Komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego dotyczący uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie - na 4 września 2021 oraz Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie z Afgańczykami na 5 września 2021 – zaplanowana jest zbiórka do puszek.
4. ROCZNICA PIERWSZEJ SPOWIEDZI i PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ: Dziękując Panu Bogu za sakramenty święte, w tym trudnym czasie chcemy złożyć Panu Bogu uwielbienie i razem z dziećmi oraz rodzicami po roku świętować będziemy ROCZNICĘ. Trochę w skromnym wymiarze, postaramy się przeżyć ją w sposób pogłębiony. Tak jak zapowiadałem w Ogłoszeniach duszpasterskich N. 148 z 9 maja 2021, rocznica będzie w niedzielę 5 września 2021 na Mszy świętej – w Bogaczowie o godz. 10.00, w Koźli o godz. 11.45. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców będzie w sobotę 4 września, w kościele, w Bogaczowie o godz. 15.15, w Koźli o godz. 10.30. Po odbiór czytań oraz tekstów zapraszam przedstawiciela Rady Rodziców z Koźli w środę o godz. 18.30 w kancelarii i z Bogaczowa w czwartek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.15 w Bogaczowie.
Rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Spowiedzi i I Komunii Świętej prosimy o przygotowanie kościoła na dzień 5 września 2021 r. a także o wykoszenie trawy wokół kościoła oraz przyległego terenu (i parkingu).
5. W środę, 1 września, 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o bohaterach, którzy oddali zdrowie i życie w obronie Ojczyzny.
6. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w środę, 1 września, o godz. 8.00 w Koźli. Zapraszamy uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli.
7. Pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 w Bogaczowie i o godz. 11.45 w Koźli.
8. Nauki przed chrztem – 4 wymagane prawem katechezy dla rodziców oraz dla chrzestnych w środy od 8 do 29 września, o godz. 20.00, w kościele parafialnym.
9. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta przed mszami w tygodniu.
11. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień, w kościołach filialnych, w niedzielę (natomiast w kościele parafialnym w Koźli, w sobotę 4 września, o godz. 17.00).
Intencje Apostolstwa Modlitwy. Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia. Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
12. Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze zaprasza osoby dorosłe, w szczególności wszystkich, którzy przeżywają trudności z nadużywaniem alkoholu lub cierpią z powodu uzależnienia swoich bliskich, do korzystania z darmowego i anonimowego wsparcia psychologów, specjalistów terapii uzależnień i prawników w siedzibie biura, przy ul. Dworcowej 31/6 w Zielonej Górze.
13. V Jubileuszowe Męskie Oblężenie Jasnej Góry - 18 września 2021 - w imieniu organizatorów – Stowarzyszenia „Mężczyźni św. Józefa” – przekazuję zaproszenie na V. Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 18 września pod hasłem „Twórcza odwaga". Do udziału w „Oblężeniu” zaproszeni są mężczyźni. Więcej informacji jest na stronie naszej parafii.
14. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl Można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy.
15. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. Zgodnie z normami sanitarnymi obowiązuje zasłanianie nosa i ust, może być zajęte 75 procent miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
16. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na profilu parafii na Facebooku.
17. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
18. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: „dar serca”– p. Janina Pińkowska oraz dar na nagłośnienie – p. Danuta Smogór; dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,) oraz p. Kazimiera Równicka; wykoszenie trawy wokół plebanii – dobra dusza (S); naprawa i sprawy utrzymaniowe samochodu używanego w duszpasterstwie parafii – p. Beata i Dariusz Kopciał; LIPNO: jak już osobno to uczyniłem na stronie naszej parafii oraz Facebooku z serca dziękuję mieszkańcom Lipna za przygotowanie naszych parafialnych dożynek (zdjęcia są TUTAJ); KRZEWINY: „Bóg zapłać” za złożoną w czasie dożynek ofiarę od mieszkańców Krzewin; BOGACZÓW: „dar serca”– p. Tadeusz Cichowicz; LETNICA: Panie ostatnio sprzątające świątynię – ofiara na dojazd. Rewitalizacja tablicy ogłoszeń – p. Edyta Polewska. DODATKOWO: Pan Bogdan Zelem z Grabowca i p. Katarzyna Skorupska z Lipna – pomoc przy kolejnym przeglądzie systemu przeciwpożarowego kościoła w Lipnie.
19. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska] [Dziękuję za ofiary na dojazd – jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
20. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała. Dzieciom i młodzieży szczęśliwych, bezpiecznych kończących się wakacji.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI na 5 września 2021

LINK do całości Apelu: Apel_przewodniczcego_KEP_ws_Dnia_Solidarnoci_z_Afgaczykami.pdf

Komunikat dotyczący uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie - na 4 września 2021
Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko - Gorzowski

ZAPROSZENIE NA KATECHEZY PRZEDCHRZCIELNE DLA RODZICÓW ORAZ CHRZESTNYCH W PARAFII ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W KOŹLI (w środy od 8 do 29 września 2021 o godz. 20.00)

WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA DZIECI I MŁ0DZIEŻY DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ - Zaproszenia oraz terminarz na 2021-2022

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - KOŹLA 2021.08.15


15.08.2021 w godz. 15.00-18.00 w Sali Wiejskiej w Koźli będzie dostępny rachmistrz spisowy. Zapraszamy mieszkańców do spełnienia obowiązku spisowego. Aby się spisać proszę przynieść ze sobą: Numery PESEL, informacje o miejscach pracy i wyksztalceniu wszystkich osób, które 31 marca 2021 mieszkały razem z Tobą oraz powierzchnię użytkową mieszkania w metrach kwadratowych.

LIPNO 22 sierpnia 2021 – DZIĘKCZYNIENIE DOŻYNKOWE W PARAFII


Serdecznie zapraszam Parafian oraz ludzi dobrej woli na nasze parafialne dziękczynienie (w tym roku jeszcze trochę w skromnej formie) w niedzielę 22 sierpnia 2021, na godz. 13.15 do Lipna w ramach Uroczystości Tytułu kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
Zapraszam delegacje poszczególnych miejscowości z wieńcami lub bukietami kwiatów, ziół i zbóż oraz wszystkich Parafian i Gości.
Myślę, że mamy za co Panu Bogu dziękować. Mam nadzieję, że w przyszłych latach będziemy mogli się spotykać razem zaangażowani i wdzięczni za dary Bożej łaskawości.

z modlitwą
proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli
ks. Andrzej Hładki


foto: agraf1

DORZYNKI GMINNE 2021 - Gmina Świdnica - lubuskie


Wójt Gminy Świdnica, p. Izabela Mazurkiewicz, zaprasza w sobotę 21 sierpnia 2021 na dożynki w Drzonowie, które rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja. Dokładny program dostępny jest na plakatach oraz w Internecie.
Boże dziękujemy Ci za Twoje łaski – naucz nas wdzięczności.

Biuro parafialne i dyżur duszpasterski od 10 sierpnia 2021

W sprawach nagłej potrzeby duszpasterskiej, od 10 sierpnia proszę kontaktować się z proboszczem ze Świdnicy, ks. Tomaszem FILICZKOWSKIM - tel. kom. +48 601 723 493.

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.