Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIV Niedziela zwykła w ciągu roku – 26.11.2023 A.D. - Ostatnia niedziela zwykła - JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (urocz.)

I. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (03 grudnia 2023r.) będą w następującym porządku: w LIPNIE o 8.15, w BOGACZOWIE o 10.00, w kościele parafialnym w KOŹLI o 11.45 i w LETNICY o 13.15.
II. Liturgia w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będzie w następującym porządku: w LETNICY: w poniedziałek o godz. 17.30; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę, piątek i sobotę o godz. 17.30.
III. BIURO PARAFIALNE – proszę umawiać się telefonicznie.
IV. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata– Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie - Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
V. Dzisiaj Odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami) udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi „O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twego ołtarza.” (por. WO nad. 2). Stałe warunki, które trzeba zawsze wypełnić: spowiedź święta, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego.
VI. Dzisiaj przypada święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
VII. Spotkanie osób z Rad przykościelnych z pięciu miejscowości, które działają przy poszczególnych kościołach, odbędzie się wspólnie w najbliższą środę 29 listopada 2023r. o godz. 17.30 na Mszy św. w Koźli, a następnie na plebanii. Serdecznie zapraszam.
VIII. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta przed mszami w tygodniu.
IX. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień, w niedzielę, w kościołach filialnych, (natomiast w kościele parafialnym w Koźli, w sobotę, o godz. 17.00).
X. Intencje Apostolstwa Modlitwy: Za osoby z niepełnosprawnościami. Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
XI. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny – I Niedziela Adwentu. Już teraz proszę o przygotowanie lampionów wraz z dziećmi na roraty.
XII. W parafii rozprowadzone są koperty z prośbą o ofiarę na Seminarium Duchowne. Jednocześnie są to także ofiary na pokrycie kosztów prowadzenia 8 Książek obiektu budowlanego. Bóg zapłać. (LISTA ZAŁ.)
XIII. Dziękuję osobom, które w tym roku roznosiły koperty na seminarium i na książki budowlane w parafii.
XIV. Dzieci przed I Spowiedzią i I Komunią Świętą będą miały pobłogosławione medaliki w niedzielę, 10 grudnia (za 2 tygodnie) na Mszy Świętej w Bogaczowie o 10.00 i w Koźli o godz. 11.45.
XV. DLA WSZYSTKICH PARAFIAN (wszystkie świątynie): Realizując gorące pragnienie Pana Jezusa (Łk 22,15) i zamysł przekazany przez Sobór Watykański II (KL 11) gorąco zachęcam, aby z tej rodziny, która zamawia intencję Mszy świętej w wyznaczony dzień (i godzinę), chociaż jedna osoba (poczynając od wieku dziecka komunijnego i starsza) zajmowała miejsce w prezbiterium przy krześle, będąc blisko ołtarza oraz świętych misteriów Eucharystii. ks. Andrzej Hładki – proboszcz (Ogł. z 05.11.2023 n. XVI)
XVI. Można zamawiać Intencje Mszy świętych na 2024 A.D. Na kartce, proszę wyraźnie i z podaniem numeru telefonu oraz miejscowości gdzie ma być odprawiona.
XVII. Informacje o rekolekcjach dla młodzieży, o rekolekcjach adwentowych dla studentów, a także o warsztatach robienia wieńców i ozdób adwentowych znajdują się na profilu naszej parafii na Fb (łącznie z linkami do formularzy zgłoszeniowych).
XVIII. Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2023 r. w Zielonej Górze. Szczegółowe informacje pod linkiem http://www.ift.zgora.pl/index.php/kurs-foto 
XIX. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/  i na profilu na Fb.
XX. Zachęcam wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” wraz z tygodnikiem „Bliżej życia z wiarą (10 zł) i „Gość Niedzielny” (10 zł).
XXI. LETNICA: Rada przykościelna w Letnicy zwraca się z prośbą do wszystkich parafian sprzątających kościół w okresie adwentu i czasu bożonarodzeniowego, aby pieniądze, które przeznaczone by były na zakup kwiatów do ołtarza, wpłacać do pań z rady przykościelnej na bieżące potrzeby kościoła.
XXII. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: Dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,); dziękuję bardzo Panu Tadeuszowi Zapotocznemu za zabezpieczenie kranu przed mrozami na terenie kościelnym.
XXIII. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska; dziękuję za ofiary na dojazd, jeżeli są]. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga. Dziękuję wszystkim, którzy szczerze dbają o świątynie i parafię. Bóg zapłać.
XXIV. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Komunikat bpa Tadeusza Lityńskiego w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia - 2023

LINK do PDFa: Komunikat_w_liturgiczne_wspomnienie_sw_Lukasza_13102023_r.pdf

Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer 2023-12-09 w Zielonej Górze


Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2023 r. w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat.
Koszt kursu: 300,00 zł
Szczegółowe informacje oraz odnośnik do zapisów pod linkiem: http://www.ift.zgora.pl/index.php/kurs-foto 

KOŹLA – ODPUST PARAFIALNY 2023 – ZAPROSZENIE


KOŹLA – ODPUST PARAFIALNY odbędzie się w poniedziałek, 16 października, o godz. 17.30 w Koźli (przed Eucharystią o godz. 17.00, proszę by Róże Żywego Różańca prowadziły nabożeństwo różańcowe).
Mszy odpustowej z homilią oraz procesji przewodniczyć będzie ks. dr Łukasz ŚWIERNIAK z Bogatyni, z którym z entuzjazmem współpracuję.
Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów, seniorów z całej parafii. Będzie to uroczystość CAŁEJ NASZEJ PARAFII. Zapraszam wszystkich Parafian, ze wszystkich miejscowości oraz GOŚCI. Kandydaci do bierzmowania z grupy starszej i młodszej będą czynnie uczestniczyli w uroczystości.
O posprzątanie i przygotowanie kościoła proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych (mających przystąpić do Pierwszej spowiedzi i pierwszej komunii świętej). Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Zwracamy się z prośbą o pomoc i zaangażowanie strażaków z OSP w Koźli do udziału we Mszy świętej i procesji odpustowej. Prosimy o zatroszczenie się o baldachim, asystę do prowadzenia księdza i do dzwonienia dzwonem podczas procesji.
Rada przykościelna z Koźli: Jak co roku tradycyjnie prosimy wszystkich chętnych Parafian do zaangażowania i pomocy m.in. w przygotowaniu przyjęcia oraz w pracach porządkowych w kościele i wokół świątyni (BÓG ZAPŁAĆ za już wykonane prace). Kto chce pomóc, proszę by zgłaszał się do Rad przykościelnych oraz do p. Teresy i akolity p. Remigiusza.
Ogł.2 - Rada przykościelna w Koźli: Rodziny sprzątające kościół, prosimy o wcześniejsze wykoszenie trawy, nie przed samym odpustem.

Już teraz dziękuję wszystkim za zaangażowanie i serdeczność
z modlitwą
ks. Andrzej Hładki
proboszcz

Misje Sercanów – jak wspierać misje bez pieniędzy
Głosić Ewangelię, pomagać ubogim…
Zobacz pod linkiem: https://www.misjesercanow.pl/ 

Link do plakatów PDF: MISJE_SERCANOW_bez_pieniedzy_Plakaty_v1.pdf

VADEMECUM WYBORCZE KATOLIKA

Zachęcam, aby najpierw przeczytać, a później się wypowiadać.

LINK do tekstu PDF: VADEMECUM_WYBORCZE_KATOLIKA_POPR_v2_powieksz.pdf

Pielgrzymka prawników 2023-10-07


Zapraszamy wszystkich wiernych wykonujących zawody prawnicze na Ogólnopolską Pielgrzymkę Prawników na Jasną Górę w dniu 7 października 2023 roku. Szczegółowe informacje u diecezjalnego duszpasterza prawników.

ks. dr Dariusz Mazurkiewicz
Diecezjalny Duszpasterz Prawników
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z PRZEKAZANIEM RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW - 7.10.2023 r.

 

LINK do PDF: bp_diec_komunikat_pielgrzymka_rozancowa_2023.pdf

Diecezjalna 35 Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna - sobota 23.09.2023r.

Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka - sobota 7 października 2023r.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego


Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery).
Zbiórka będzie miała miejsce w BOGACZOWIE, przy świetlicy wiejskiej od piątku 8 września 2023 r. do poniedziałku 11 września, do godziny 9.00. (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic).
Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).
Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta na ulotkach i stronie internetowej www.pro-missio.org 
Wykaz rodzaju elektrośmieci pod podanym linkiem: Rodzaje_sprztupdf.pdf

Zapraszam do życzliwego włączenia się w tę akcję
proboszcz
ks. Andrzej Hładki

DZIEŃ SKUPIENIA grupy modlitewne wraz z Kapłanami oraz wszystkich pragnących poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów. kościoła pw. Ducha Świętego - Zielona Góra ul. Bułgarska 30. 16 września 2023 r. (sobota). Konferencje w salce katechetycznej.

„Teologia szyta na miarę”

Oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie oraz ugruntować chrześcijańską wizję rzeczywistości. Studia w formie weekendowej wprowadzają w dynamizm życia Kościoła, w różnych jego aspektach, pomagają aktywnie i odpowiedzialnie podejmować funkcje świeckich liderów wspólnot i dają konkretne narzędzia, by udoskonalić to zaangażowanie. Mają charakter uzupełniający i – co ważne – nie wymagają wcześniejszego wykształcenia akademickiego.
Rekrutacja na wszystkie kierunki rozpoczyna się 1. września br.
Szczegóły znajdują się na stronie Instytutu (http://ift.zgora.pl) oraz w załączonych materiałach
--
ks. dr Piotr Bartoszek
Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein
w Zielonej Górze

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Teologia na miare_ulotka_A4-2: Teologia_na_miare_ulotka_A4-2.pdf

STUDIUM FORMACYJNE w Zielonej Górze – ZAPROSZENIE – OFERTA – A.D. 2023
Więcej informacji jest pod poszczególnymi linkami:

STUDIUM MUZYKI KOŚCIELNEJ
ORGANISTA
Kierunek ten jest dedykowany osobom, które chcą zostać organistą, nauczyć się akompaniamentu liturgicznego oraz grania utworów z bogatego zbioru literatury organowej. Kierunek "Organista" daje także kompleksowe wykształcenie do pełnienia funkcji animatora życia muzycznego w parafii. Absolwenci tego kierunku z powodzeniem zdają egzaminy na uczelnie muzyczne. Nie jest wymagane wykształcenie muzyczne, uczymy od podstaw. Osoby posiadające wykształcenie, bądź będące w trakcie kształcenia muzycznego mogą zacząć naukę od II roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Dyrektora Studium.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-muzyki-koscielnej/organista 

WOKALISTYKA Z METODYKĄ PROWADZENIA ZESPOŁÓW /PSAŁTERZYSTA I KANTOR/
Kierunek dedykowany osobom, które pragną udoskonalić swój warsztat wokalny i metodyczny pod kątem prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. 2-letni kurs podzielony jest na II stopnie, po ukończeniu których słuchacz otrzymuje funkcje liturgiczne psałterzysty (po I stopniu) i kantora (po II stopniu). Studium tego kierunku może stać się narzędziem stałej formacji dla osób mających doświadczenie okazjonalnych warsztatów muzyczno-liturgicznych bądź też być doskonałym punktem wyjścia do podjęcia dalszych studiów z dyrygentury lub wokalistyki.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-muzyki-koscielnej/wokalistyka-z-metodyka-prowadzenia-zespolow

KANCELARIA I PROWADZENIE ARCHIWUM PARAFIALNEGO
Propozycja dla osób pełnoletnich. Asystent kancelaryjno-archiwalny to osoba wspierająca proboszcza parafii w dziele prowadzenia kancelarii i archiwum parafialnego; wie jak: gromadzić i przechowywać akta parafialne, prowadzić kronikę parafialną, sporządzać duplikaty ksiąg metrykalnych, prowadzić księgę podawczą oraz podejmować inne czynności w kancelarii parafialnej.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-kancelaryjno-archiwalne/kancelaria-i-prowadzenie-archiwum-parafialnego

CEREMONIARZ ZESPOŁU LITURGICZNEGO
Propozycja dla pełnoletnich mężczyzn, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu teologii liturgii oraz przygotować się do pełnienia funkcji ceremoniarza we wspólnocie parafialnej.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-formacji-liturgicznej/ceremoniarz-zespolu-liturgicznego

PRECENTORKA POZAPREBITERIALNEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ KOBIET
Oferta dla pełnoletnich kobiet, które pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu teologii liturgii oraz zdobyć umiejętności przydatne w pełnieniu funkcji precentorki, komentatorki oraz służby ładu.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-formacji-liturgicznej/precentorka-pozaprebiterialnej-sluzby-liturgicznej-kobiet

AKOLITA I LEKTOR W ZGROMADZENIU LITURGICZNYM
Oferta dla mężczyzn, którzy odkrywają w sobie powołanie do pełnienia w Kościele na stałe posługi lektora lub akolity.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-formacji-liturgicznej/akolita-i-lektor-w-zgromadzeniu-liturgicznym

SZKOLENIE DLA CZŁONKÓW PARAFIALNYCH RAD EKONOMICZNYCH PROWADZONE JEST W RAMACH STUDIUM PRAWNO-ORGANIZACYJNEGO.
Szkolenie przeznaczone dla członków Parafialnych Rad Ekonomicznych. Celem szkolenia jest przygotowanie wiernych do świadczenia efektywnej pomocy proboszczowi w zarządzaniu dobrami doczesnymi parafii.
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/studium-prawno-organizacyjne/szkolenie-dla-czlonkow-parafialnych-rad-ekonomicznych

KURS DLA FOTOGRAFÓW I OPERATORÓW KAMER
Najbliższy kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w październiku lub listopadzie 2023 r. Dokładna data zostanie podana po jej ustaleniu (około września 2023 r.).

INFORMACJE I ZAPISY:
Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat ukończenia kursu. Dokumenty będą wydawane w dniu kursu oraz w terminie późniejszym, w zależności od terminu dosłania zdjęcia
WIĘCEJ informacji i szczegóły rekrutacji: http://www.ift.zgora.pl/index.php/studium-formacyjne/kursy/kursy-audiowizualne

 

DO POBRANIA PDF: STUDIUM_FORMACYJNE_w_Zielonej_Grze__ZAPROSZENIE__OFERTA__AD_2023.pdf

GRODOWIEC - Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu - Zaproszenie na Czuwania Fatimskie.
Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu na Czuwania Fatimskie, które odbywają się każdego 13-tego miesiąca, począwszy od maja (kiedy to miało miejsce pierwsze objawienie) do października (ostatnie Objawienie Maryi w Fatimie).

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Dożynki diecezjalne - Rokitno 15 sierpnia 2023r.
Dziękczynienie za 50 lat posługi biskupiej i 65 lat kapłaństwa bpa Pawła Sochy

Pielgrzymka…
Życie nasze jest pielgrzymowaniem. Tylko, czy wiemy dokąd zdążam?
x.A.H.

XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, 23-30 lipca 2023

Studiuj teologię w Gorzowie Wlkp.

ZAPISY
www.iswgorzow.pl  / E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  / T: 663 364 994

Zaproszenie na X Grodowiecki Zlot Motocyklowy
Zapraszamy serdecznie na X Grodowiecki Zlot Motocyklowy, który odbędzie się 23 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Rozpoczęcie o godz.11.00.

Zbiórka (taca) w dniu 29 czerwca (Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła) na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego (Świętopietrze)

Link do PDF: Swietopietrze_29062023_r.pdf

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.