Zastępstwo do 15 lutego 2023 r.

W najbliższym czasie na czas mojego leczenia, do 15 lutego 2023 roku włącznie, zgodnie z decyzją Biskupa Diecezjalnego, zachowując normy KPK, TYMCZASOWYM ADMINISTRATOREM parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli został wyznaczony ks. kan. Piotr Bortnik, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze (ul. Mickiewicza 14) tel. kom.: +48664962204. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wszelkie pilne sprawy proszę ustalać z ks. kanonikiem.

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela zwykła w ciągu roku – 22.01.2023 A.D.

I. W najbliższym czasie na czas mojego leczenia, do 15 lutego 2023 roku włącznie, zgodnie z decyzją Biskupa Diecezjalnego, zachowując normy KPK, TYMCZASOWYM ADMINISTRATOREM parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli został wyznaczony ks. kan. Piotr Bortnik, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze (ul. Mickiewicza 14) tel. kom.: +48664962204. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wszelkie pilne sprawy proszę ustalać z księdzem kanonikiem.
II. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (29 stycznia 2023) będą w następującym porządku: w WYSOKIEJ o 8.30, w BOGACZOWIE o 10.00, w KOŹLI o 11.45 i w LETNICY o 13.15.
III. Msza święta pogrzebowa w BOGACZOWIE: w poniedziałek o godz. 10.30.
IV. BIURO PARAFIALNE – proszę umawiać się telefonicznie.
V. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Aliny w Zielonej Górze) dzisiaj, w niedzielę 22 stycznia o 18.00
VI. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
VII. Dzisiaj przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
VIII. Nieszpory za Miasto w Zielonej Górze. Wspólnota Pustynia w Mieście zaprasza na Nieszpory w intencji naszego miasta, które będą celebrowane w kościele konkatedralnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, w sobotę 28 stycznia po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:45. Wszystkich serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji naszego miasta.
IX. Bractwo św. Józefa zaprasza na spotkanie noworoczne mężczyzn, które odbędzie się dnia 28 stycznia (sobota) w Głogowie w parafii pw. św. Klemensa, przy ul. Sikorskiego 23. (Zgłoszenia - Ireneusz Gasza – tel. 663 430 024)
X. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” wraz z tygodnikiem „Bliżej życia z wiarą (10 zł) i „Gość Niedzielny” (10 zł)m „Mały Gość Niedzielny” w nowej cenie 7 zł.
XI. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: Dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,) oraz Państwo Hoder. Dalsze prace przy piecu na plebanii – dobra dusza wraz żoną (M i T) oraz pomoc p. Jacek Samociak (SUL).
XII. ZACHECAM, by czytanie liturgiczne (po wcześniejszym przygotowaniu), wezwania modlitwy wiernych lub udział w procesji z darami albo w inną posługę liturgiczną włączały się osoby z rodziny, która danego dnia zamówiła intencję mszalną, jako ofiarodawcy.
XIII. Zakończyłem spotkania duszpasterskie. Bardzo serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie, za otwarcie drzwi Waszych domów oraz w sercach i owocne spotkania kolędowe w czasie Eucharystii za Parafian. Jestem wdzięczny za troskę o naszą wspólnotę parafialną i wszystkie świątynie, za włączenie się w liturgię i podpowiedzi. Składam również podziękowania za złożone ofiary. Bóg zapłać.
XIV. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska; dziękuję za ofiary na dojazd, jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
XV. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Dyspensa Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego na piątek 30 grudnia 2022 A.D.

SPOWIEDŹ ADWENTOWA we wtorek 20 grudnia 2022

Informacja o zbliżającym się przygotowaniu dorosłych do sakramentu bierzmowania

Dyspensa od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego na 11 listopada 2022 w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej - Biskup Tadeusz LITYŃSKI

PDF: Dyspensa_od_zachowania_czwartego_Przykazania_Kocielnego.pdf

Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku, w Niemczech, organizowane przez Wspólnotę z Taizé od 28.12.2022 do 01.01.2023


Młodzież w wieku 18-35 lat zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku, w Niemczech, organizowane przez Wspólnotę z Taizé od 28.12 do 01.01. Zapisy do 13.11 przez formularz dostępny na fanpage’u Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Szczegółowych informacji udziela ks. Damian Drop.

PROROK - Film o kard. Wyszyńskim


Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe/Polska w koprodukcji z Telewizją Polską, zrealizowała film fabularny pt.: „Prorok”, poświęcony osobie Kard. Stefana Wyszyńskiego. Obraz, którego reżyserem jest Michał Kondrat, wejdzie do kin w dniu 11 listopada br., w Narodowe Święto Niepodległości, co posiada znaczenie symboliczne, jako podkreślenie działalności Prymasa Tysiąclecia na rzecz obrony wolności Ojczyzny.

Materiały na temat filmu:

https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2022/10/PROROK-press-12-10-2022-tekst.pdf 
https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2022/10/PROROK-press-12-10-2022.pdf 
https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2022/10/Prorok_B1_PL_11_10-1.jpg 

Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu "Teologia w mieście", obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła i prawa kanonicznego. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące, bez względu na wiek. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia w Gorzowie i w Zielonej Górze, począwszy od 19 listopada br. Szczegółowy program oraz internetowy formularz zapisów są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: www.ift.zgora.pl 

ks. dr Piotr Bartoszek
Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein
w Zielonej Górze

Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym


W sobotę, 19 listopada 2022r., w Zielonej Górze, w parafii pw. Ducha Świętego odbędzie się modlitewne spotkanie młodzieży w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, pod hasłem: „Obudzić się do życia”. Zachęcamy do organizowania grup parafialnych na to czuwanie. Ze względów organizacyjnych, należy obowiązkowo zgłosić przyjeżdżającą grupę wypełniając formularz elektroniczny.
Plan spotkania:
17.30 Zawiązanie wspólnoty, przygotowanie do Eucharystii
18.00 Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego
19.15 Agapa
20.00 Modlitewny wieczór młodych:
• muzyczne uwielbienie,
• katecheza,
• świadectwa,
• promocja ŚDM w Lizbonie,
• adoracja Najświętszego Sakramentu.
• czas spowiedzi
• Apel Jasnogórski
21.30 Zakończenie

ks. Łukasz Malec
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej

II Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej


W dniach 18-20 listopada w Zielonej Górze odbędzie się II Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod hasłem: „Kościół – tu jestem!”. Chcemy, aby Synod był przede wszystkim doświadczeniem wspólnoty żywego Kościoła oraz czasem wspólnej modlitwy, adoracji, słuchania słowa Bożego oraz celebracji Eucharystii. Ponadto pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego chcemy wsłuchać się w głos młodzieży o Kościele, zarówno ten pozytywny, jak i ten krytyczny. Podczas prac w grupach młodzież będzie mogła się podzielić swoimi refleksjami w następujących tematach:
• Kościół, który kocham
• Kościół, który boli
• Kościół, którego pragnę
Na Synod Młodych zaproszeni są przedstawicie młodzieży (od 16 do 24 lat) wszystkich dekanatów naszej diecezji.
Kandydatów należy zgłosić do 10 listopada, poprzez formularz elektroniczny.

ks. Łukasz Malec
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej

Kurs Animatorów Laudato si’


Informacje o Kursie Animatorów Laudato si’. Kurs to bezpłatny cykl webinarów, nakierowany na poznanie nauczania Kościoła dotyczącego ekologii integralnej i troski o stworzenie.

LINK do ZAPROSZENIA: Kurs_Animatorw_Laudato_si_-_zaproszenie.pdf

Msze święte na cmentarzach w naszej parafii, z racji Wszystkich Świętych – 2022


Procesje na cmentarzach i Msze święte na cmentarzach w naszej parafii we (wtorek) 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, PLANUJĘ w następującym porządku: w Letnicy i Bogaczowie o godz. 9.00; w Koźli i Lipnie o godz. 11.30.
Po liturgii możliwość pobłogosławienia krzyży i pomników.

ks. Andrzej Hładki
proboszcz

Jak pomóc naszym kochanym zmarłym? PRZECZYTAJ:
https://kartkazliturgii.pl/artykuly/150-odpusty-tak-wielki-dar-i-tak-wiele-nieporozumien 

Msza św. o dobrą żonę i dobrego męża

Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży 28-30 października w Paradyżu prowadzone przez o. Benoit Azamuti - misjonarz kombonianin aktualnie posługujący w Warszawie.

Pielgrzymka pracowników kolei.

XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 5-6 listopada br. Uroczystościom przewodniczy Jego abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
W tym roku pociągi są wytrasowane m. in. w relacji: Szczecin - Częstochowa Stradom- Szczecin
Informacja o czasie odjazdów tych pociągów na stacjach kolejowych. Cena biletu na przejazd tam i z powrotem 70 zł

Komunikat policji. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w liście otwartym przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i ochrony przed próbami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, siostrzeńców czy dalekich krewnych) lub proszą o przekazanie pieniędzy przez pośredników, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje" zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Transakcje należy zawierać w siedzibie firmy. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112. Całość listu – na tablicy ogłoszeń.

LINK do listu: Komunikat Policji - List otwarty

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.