Rekrutacja na jednolite studia magisterskie z teologii w Instytucie Studiów Wyższych w Gorzowie Wlkp. 2024-2025

Osoby pragnące rozpocząć studia, poza zarejestrowaniem się w systemie uniwersyteckim, proszone są o kontakt z dyrektorem Instytutu, ks. dr. Dariuszem Mazurkiewiczem, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Kandydaci do formacji w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym przed rekrutacją na studia musza odbyć rozmowę kwalifikacyjną z rektorem Seminarium, ks. dr. Mariuszem Jagielskim, tel. 573 993 973.

Szczegółowe informacje i zapisy: https://kandydaci.usz.edu.pl/kierunki/teologia/  oraz strona instytutu: www.iswgorzow.pl 

Świętopietrze 2024


Biuro watykańskie przygotowało materiały dotyczące tegorocznej zbiórki na Świętopietrze (Obolo di San Pietro). Materiały są także dostępne na stronie internetowej: https://www.obolodisanpietro.va/it/giornate-dell-obolo.html .
Celem jest zebranie środków finansowych na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego.
Zbiórkę na tacę przeprowadzana jest tradycyjnie 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła.

Link do PDF: Obol_sw_Piotra_1.pdf oraz Obol_sw_Piotra_2.pdf

Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela zwykła w ciągu roku - A.D. 2024.06.16

I. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (23 czerwca 2024r.) będą w następującym porządku: w WYSOKIEJ o 8.30, w Bogaczowie o 10.00, w kościele parafialnym w Koźli o 12.00, Letnicy o 13.20.
II. Liturgia w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będzie w następującym porządku: w LETNICY: w poniedziałek o godz. 17.30, w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę, piątek i w sobotę o godz. 17.30.
III. BIURO PARAFIALNE –proszę umawiać się telefonicznie.
IV. Dzisiaj, w niedzielę przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności. (XII rocznica; 16.06.2012).
V. W czerwcu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa według dotychczasowego zwyczaju. W Koźli po Mszy Świętej (odprawianej w tygodniu zazwyczaj o godz. 17.30, w dni w których nie ma Eucharystii w Koźli czerwcowe o 17.30, w niedziele po Mszy Świętej), w pozostałych wioskach jak w poprzednich latach. (Letnica: czerwcowe nabożeństwo w tygodniu o 17.30, w niedzielę przed Eucharystią; Wysoka – o godz. 18.00; Bogaczów – w tygodniu o 18.00, a w niedzielę po Eucharystii; Lipno: o godz. 18.00).
VI. Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji, zaprasza na 41. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. 1. lipca Otyń-Klenica, 2. lipca Klenica-Sława i dalej na Jasną Górę. (więcej informacji na plakatach na Fb i stronie www)
VII. Od 2 do 12 sierpnia z Zielonej Góry wyruszy Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.
VIII. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablot. i w Internecie https://parafiakozla.pl/  i na profilu na Fb.
IX. Zachęcam wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” (10 zł) i „Gość Niedzielny” (10 zł).
X. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: Dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,). BOGACZÓW: p. Sztonyk z Krzewiny – dar serca (utrzymanie duszpasterza); dziękujemy p. Rainerowi - właścicielowi pałacu w Bogaczowie, za ofiarowanie dwóch krzeseł do naszego kościoła.
XI. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska; dziękuję za ofiary na dojazd, jeżeli są]. Dziękuję wszystkim, którzy szczerze dbają o świątynie i parafię. Dziękuję dbającym o koszenie trawy przy świątyniach. Bóg zapłać.
XII. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Zaproszenie na 41. pieszą pielgrzymkę organizowaną przez duszpasterstwo rolników.

1. lipca Otyń-Klenica, 2. lipca Klenica-Sława i dalej na Jasną Górę

Zakrystianie, kościelni, osoby posługujące przy parafii - pielgrzymka do Rokitna – wtorek, 11 czerwca 2024 r. - zob. www.kartkazliturgii.pl 

W ramach odpustu rokitniańskiego, zapraszamy wszystkich zakrystianów, kościelnych, osoby posługujące przy domach parafialnych z całej diecezji, na wspólne spotkanie w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Pielgrzymka odbędzie się w Rokitnie, we wtorek, 11 czerwca 2024r. Zapraszamy na godz. 10.30.

ks. Andrzej Hładki – Diecezjalna Komisja Liturgiczna

Więcej o pielgrzymce kościelnych do Rokitna jest w bieżącym numerze Gościa Niedzielnego z 2 czerwca 2024 na s. IV

LINK do PLAKATU oraz galerii:
https://kartkazliturgii.pl/aktualnosci/galeria/574-zakrystianie-koscielni-osoby-poslugujace-przy-parafii-pielgrzymka-do-rokitna-wtorek-11-czerwca-2024-r 

Diecezjalne Dni Młodzieży


W dniach 7-8 czerwca 2024r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: JAŚNIEJ.
Pierwszy dzień jest przeznaczony dla młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo w parafiach jako liderzy, animatorzy lub odpowiedzialni za poszczególne dzieła parafialne.
Minimalny wiek młodzieży przyjeżdżającej na spotkanie liderów to ukończone 16 lat.

Zgłoszeń na spotkanie liderów wraz z noclegiem i wyżywieniem należy dokonywać poprzez formularz elektroniczny: DDM - zgłoszenia liderów

Na sobotnie popołudnie zapraszamy zaś młodzież z całej diecezji.
Szczególny do wyjazdu zachęcamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania
Uczestnictwo w sobotniej części DDM jest bezpłatne.
Ze względów organizacyjnych, grupy należy zgłosić do dnia 2 czerwca poprzez formularz elektronicznyj: DDM 2024 - zgłoszenia grup

Szczegółowych informacji o Diecezjalnych Dniach Młodzieży udziela ks. Łukasz Malec

Plan Diecezjalnych Dni Młodzieży

SPOTKANIE LIDERÓW:
Piątek, 7 czerwca 2024 r.
16.00 Recepcja
17.30 Eucharystia - kaplica
18.30 Kolacja
20.00 Nabożeństwo i Apel - bazylika

Sobota, 8 czerwca 2024 r.
8.00 Jutrznia
8.30 Śniadanie
9.00 - 12.00 Czas przygotowań
12.30 Obiad

CZĘŚĆ GŁÓWNA DDM:
13.00 OTWARCIE RECEPCJI
14.00 ROZPOCZĘCIE I INTEGRACJA
14.45 KONCERT CUKRA
16.10 SPOTKANIA W GRUPACH
17.30 PRZYGOTOWANIE
18.00 EUCHARYSTIA POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA TADEUSZA LITYŃSKIEGO
19.15 POSIŁEK
20.00 JAŚNIEJ - NABOŻEŃSTWO
21.30 ZAKOŃCZENIE

Materiały reklamowe:
1. Tak było na DDM rok temu: DDM 2023
2. Piosenka DDM 2024 JAŚNIEJ: Jaśniej - piosenka DDM 2024 
3. Promo 2024: Film promocyjny 1      Film promocyjny 2  

Rekolekcje dla niesakramentalnych


Wakacyjne rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, organizowane przez naszą diecezję, odbędą się w terminie: 29.06-05.07 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.
Kontakt: ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej
W sobotę, 4 maja 2024 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Rokitna pod hasłem: „Chcemy zobaczyć Jezusa".

Piesza pielgrzymka Szczecin - Rokitno w intencji o trzeźwość w rodzinach odbędzie się w dniach 26.04-02.05.2024 r.

W ramach obchodów Jubileuszu 900-lecia Powstania Diecezji Lubuskiej odbędzie się Koncert Uwielbienia i Dziękczynienia w wykonaniu ICON Orkiestry i Chóru pod kierownictwem Huberta Kowalskiego, Leopolda Twardowskiego i Jakuba Tomalka w sobotę 20 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. ANDRZEJA BOBOLI I BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI - 16-24.03.2024 r.

Droga Krzyżowa w Koźli - 22 marca 2024 A.D.

ty, który jesteś w drodze
spotykasz Chrystusa na drodze
Tego, Który Jest
Drogą
przyjdź
nie jako przechodzień
przejdź tą drogą
by do nieba
było tobie
po drodze
(x.A.H.)

Misterium 2024 - w Ośnie Lubuskim

Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się 22 marca br. wzdłuż murów miasta w roku jubileuszowym 900-lecia Diecezji Lubuskiej.
Misterium pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego rozpocznie się o godz. 19:00, a poprzedzone będzie Eucharystią o godz. 18:00 w kościele pw. św. Jakuba w Ośnie Lubuskim

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2024 A.D. - w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu – czyli od 17 marca. (w środę poprzedzającą, 13.03 rekolekcje szkolne w Bogaczowie).
Rekolekcje wielkopostne w parafii i szkolne prowadzić będzie ks. Tomasz NOWICKI, (m.in. prefekt z parafii św. Józefa Oblubieńca, kapelan w areszcie śledczym).

W środę na zakończenie rekolekcji w Bogaczowie i Koźli będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zakończenie rekolekcji w Letnicy, Lipnie i Wysokiej we wtorek.
Ofiary z ostatniego dnia rekolekcji w danym kościele będą przeznaczone na posługę duszpasterską i podziękowanie dla księdza rekolekcjonisty.
PROSZĘ wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i o dobre owoce rekolekcji. Także zachęcam do modlitwy za spowiedników i łaskę skruchy oraz szczerej spowiedzi świętej.

z modlitwą
ks. Andrzej Hładki
proboszcz

LINK do PDF: Rekolekcje_wielkopostne_2024_KOZLA_2024-03_od_17_maraca_PLAN

Kalwaria Rokitniańska - Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej odbędzie się tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową, tj. 22 marca br.

15.00 – Godzina Miłosierdzia (Bazylika)
16.00 Msza św. i przejazd autokarami do pierwszej stacji Kalwarii.
17.30 – Rozpoczęcie nabożeństwa
21.00 – Apel Maryjny (Bazylika)
Poczęstunek dla pielgrzymów.

Na tegoroczne nabożeństwo rozważania przygotowali członkowie Ruchu Światło-Życie, który obchodzi jubileusz 50-lecia działalności w naszej diecezji.

LINK do plakatu: kalwaria_2024_A3.pdf

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU AD GENTES - 25 II 2024 R.

LINK do plakatu 1 - pdf:  PlakatSMS.pdf

LINK do plakatu 2 - pdf: PlakatniedzielaAdGenesA3.pdf

KATECHEZY PRZEDCHRZCIELNE DLA RODZICÓW ORAZ CHRZESTNYCH przed chrztem świętym dzieci W PARAFII ŚWIETEJ JADWIGI ŚLĄSKIEJ W KOŹLI - luty 2024r.


ZAPROSZENIE
NA KATECHEZY PRZEDCHRZCIELNE
DLA RODZICÓW ORAZ CHRZESTNYCH
przed chrztem świętym dzieci

W PARAFII ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W KOŹLI
co środę od 28 lutego do 20 marca 2024r.
o godz. 19.30 w kościele parafialnym w Koźli


W nawiązaniu do decyzji Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego z 2016 roku, zob. link: https://www.parafiakozla.pl/ogloszenia/warto-przeczytac/35-nauki-katechezy-przedchrzcielne-nowe-zasady-od-2016-roku-w-diecezji-zielonogorsko-gorzowskiej 
Nauki przed chrztem świętym – 4 wymagane prawem katechezy dla rodziców oraz dla chrzestnych, w naszej parafii są 2 razy w roku przez miesiąc – na jesień i na wiosnę. NAJBLIŻSZE będą od środy 28 lutego do 20 marca 2024r., o godz. 19.30; co środę, w kościele parafialnym w Koźli.

W innym terminie zapraszam na nauki przedchrzcielne do sąsiednich parafii.

PDF: Katechezy_przedchrzcielne__obrazek_i_wstep_-_ZAPROSZENIE_09_-_2024-02-28.pdf

XXXII Światowy Dzień Chorego w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej – 2024 A.D.

40 dnia dla życia - 2024

Rycerstwo Niepokalanej przy parafii konkatedralnej w Zielonej Górze zaprasza do udziału w krucjacie modlitewnej pro-life 40 Dni dla Życia 2024 - w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców, rodzin oraz o nawrócenie zwolenników aborcji. Wystarczy wybrać minimum pół godziny w Wielkim Poście i poświęcić na modlitwę w intencjach krucjaty. Można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne jest, aby modlić się przez cały zadeklarowany czas. Zapisów można dokonać przez formularz internetowy, który znajdziemy na stronie parafii konkatedralnej oraz w mediach społecznościowych, pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pod podanym numerem telefonu (784 182 144 w godzinach 16.00 – 20.00).

Rozpoczęcie (Środa Popielcowa) 14 lutego 2024 r. o godz. 18.00 wspólną Mszą św. w Konkatedrze, a zakończenie 24 marca (Niedziela Palmowa) 2024 r. o godz. 12.00 indywidualną modlitwą Anioł Pański.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
ks. Piotr Bortnik - proboszcz
wraz ze Wspólnotą Rycerstwa Niepokalanej

INFORMACJE i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 784-182-144 - tylko w godz. 16.00-20.00
przez formularz na stronie www.konkatedrazielonagora.pl  lub Facebook.com/jadwiga.zielonagora

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.