Kustodia do kościoła filialnego pw. Matki Bożej Częstochowskiej w LIPNIE (parafia św. Jadwigi Śląskiej w Koźli) – 2024-06-30 oraz hostiarka i kadzielnica do świątyni parafialnej w Koźli

KUSTODIA II
blask obecności
przenosząc ku naszej niskości
unosi z nieba Chleb nieśmiertelności
który ukazuje
wskazując ku rzeczywistości
której nie odgadnie
kto przed świętością z pokorą
nie upadnie
adorując z miłością Pana
ta obecność strzeżona
jest nam podarowana

(A.H. 2024.06.28)

Bogu niech będą dzięki za serca gorące i ofiary od Parafian (z różnych miejscowości) oraz z części ofiar od rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejną już zakupioną w ciągu miesiąca kustodię, którą pobłogosławiłem w niedzielę 30 czerwca 2024 roku. Jest ona do świątyni filialnej w LIPNIE.
Dzięki wrażliwości i trosce o sprawy Boże, w duchu wdzięczności pewien anonimowy parafianin (wraz z rodziną- J) ufundował do kościoła parafialnego nową hostiarkę (do przechowywania hostii, które później są przeznaczone do konsekracji w czasie Eucharystii. Pamiętając, że nie zawsze jest odpowiadania liczba posługujących w czasie liturgii i nabożeństw, wspomniany dobroczyńca ufundowała także mosiężną kadzielnicę, która będzie używana m.in. w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu w monstrancji (a wtedy należy użyć kadzidła). Jest ona tak zaprojektowana, że bez problemu może ją obsłużyć sam przewodniczący liturgii.
Bóg zapłać wszystkim życzliwym ludziom.

Dziękuję – Bóg zapłać
z modlitwą
ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Foto: własne oraz p. Marcin Skorupski

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.