BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CEREMONIARZY i PRECENTOREK – KONKATEDRA - ZIELONA GÓRA – 2024.06.09

Dzisiaj, 9 czerwca 2024 r., na Mszy św. o godz. 16.00, w zielonogórskiej konkatedrze, na zakończenie formacji, która odbywała się przy Instytucie Flozoficzno – Teologicznym w Zielonej Górze, kolejni nasi parafianie otrzymali uroczyste błogosławieństwo do funkcji ceremoniarza i precentortki w zgromadzeniu liturgicznym.
Są to:
p. Monika Czompa, z Koźli (precentorka)
p. Remigiusz Jarczyk, z Koźli (ceremoniarz)
p. Kacper Kulas, z Koźli (ceremoniarz)
p. Jan Muszyński, z Bogaczowa (ceremoniarz)
Ufam, że jeszcze jedna z naszych pań w najbliższym czasie powróci do zdrowia i finał będzie błogosławiony.

Jako proboszcz jestem szczęśliwy, że już druga duża grupa moich Parafian dołączyła do grona ceremoniarzy i precentorek. Zachęcam kolejne dorosłe osoby z całej parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli, by od nowego roku, włączyły się do formacji dla ceremoniarzy, precentorek, kantorów, psałterzystów, a także poza liturgią – np. jako kolejne archiwistki. Mieszkańcy Koźli, Lipna, Grabowca, Letnicy, Krzewin, Bogaczowa, Sterkowa, Pajęczna, Wysokiej, ale i z innych parafii – zapraszam. To czas nie tylko, by mówić, że „coś jest źle”, że <<kiedyś to było>>, TERAZ jest czas, by modlić się i działać. Zapraszam optymistów i malkontentów - wszystkich, którzy chcą i mogą. Koniecznie musi się wydarzyć zbieżność tych dwóch postaw – MÓC I CHCIEĆ. Pan Bóg pobłogosławi.

Serdeczne podziękowania dla Biskupa dra Adriana Puta,
a także dla kuratora studium liturgicznego ks. Bartosza Warwarko
i dyrektora IFT w Zielonej Górze, ks. dra Piotra Bartoszka.
Serdecznie nas ugościł w zielonogórskiej konkatedrze ks. kan. Piotr Bortnik z dzielną pomocą ks. Piotra Pluty i ks. Damiana Kołodzieja.
Wszystkim wykładowcom i formatorom – Bóg zapłać!

PS
Super podziękowania dla służby liturgicznej z zielonogórskiej konkatedry i ceremoniarza Dawida Makowskiego

z modlitwą
ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Foto: własne oraz Teresa Sygut i Remigiusz Jarczyk

 

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.