SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ - TYGODNIOWY ODPUST ROKITNIAŃSKI
2021.06.17 – Msza święta odpustowa z udziałem osób posługujących w parafiach (kościelni, zakrystianie, organiści, pomagający przy parafii, panie gotujące)

Drodzy zakrystianie – siostry, bracia zakonni, panie i panowie
organiści, dobrzy ludzie pracujący przy kościołach, panie gotujące i pracujące na plebaniach
żyjemy z Wami
żyjemy dzięki Wam
żyjecie prowadzeni przez nas

Jako członek Diecezjalnej Komisji Liturgiczne, odpowiedzialny za duszpasterstwo zakrystianów i osób posługujących przy świątyniach oraz posługujące przy domach parafialnych w ramach odpustu tygodniowego, w sanktuarium naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Rokitnie, z błogosławieństwem naszego Biskupa Tadeusza Lityńskiego, który Wami się cieszy, ugoszczeni przez ks. kustosza Piotra Bortnika i księży współpracowników – księdza Przemysława Żurakowskiego i ks. Grzegorza Niedźwiedź, a także siostry zakonne i panie w kuchni, pokornie składam Bogu, przez ręce Maryi – Oblubienicy Ducha Świętego za Was dziękczynienie i wyrażam Wam wdzięczność za cichą, wytrwałą, mądrą i sumienną posługę w świątyniach, przy nich oraz w tym co „należy do spraw Pana”.
W tym roku A.D. 2021, wciąż naznaczonym doświadczeniem ograniczeń pandemii, było nas kilkadziesiąt osób. Cieszę się, że byli także kapłani. Bogu niech będą za dobro, za ludzi, którzy potrafią się nim cieszyć, doceniać i dzielić z innymi.


zakrystian przygotowuje drogę Panu
prostuje ścieżki dla Niego
organista głosi Imię Pańskie
bo jest święte, ale coraz mniej słyszalne
nie tylko dlatego, że kościoły zamykane
jesteście współpracownikami w świątyni
bez was my jesteśmy uboższymi

ks. Andrzej Hładki, Rokitno 2021.06.17

 

Foto: Anna Konwa oraz ks. Grzegorz Niedźwiedź


Zdjęcia na stronie sanktuarium w Rokitnie: https://www.flickr.com/photos/108436468@N03/albums/72157719421517189/with/51253576269/ 

 

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.