2018-10-16

 

Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu niech będą dzięki - we wtorek 16 października 2018 o godz. 17.00 uczestniczyliśmy w Uroczystości tytułu kościoła własnego (popularnie nazywanej Odpustem parafialnym ONRLK 59), wraz z procesją eucharystyczną, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Piotr Bortnik – kustosz Sanktuarium w Rokitnie. Uwielbiając łaskawość dobrego Boga, Jemu będąc wdzięcznym, dziękuję moim drogim Parafianom za to, że tworzymy razem wspólnotę. Za liczne przybycie, z Koźli, ale także z Letnicy, Bogaczowa i pozostałych miejscowości (nie chciałbym nikogo pominąć, ale dopiero poznaję parafię), dziękuję Wam za zaangażowany udział, modlitwę i śpiew. Dziękuję mojemu Przyjacielowi, ks. kan. Piotrowi Bortnikowi, kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie za przyjęte zaproszenie, przewodniczenie Eucharystii, za wygłoszoną homilię, w której między innymi ukazał rys autentycznej pobożności, która w świętej Jadwidze Śląskiej jest tak naturalna, nieskomplikowana, a zarazem tak bardzo pogłębiona duchem ofiary. Jestem bardzo wdzięczny za podarowaną mi kopię obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, która jest Matką zgody narodowej.


Dziękuję dziekanowi. ks. kan. Zygmuntowi za życzliwą obecność i podpowiedzi – na niego zawsze można liczyć. By rzeczywiście wszyscy mogli skorzystać z łaski odpustu, jestem wdzięczny za posługę w konfesjonale ks. Grzegorzowi oraz ks. kan. Antoniemu. Cieszę się obecnością mojego najbliższego sąsiada ks. Roberta. Za modlitwę i wspólną koncelebrę dziękuję także ks. Mirosławowi. Także otaczam wdzięcznością, innych kapłanów naszego dekanatu, którzy czy to chorzy, czy to przeszkodzeni wcześniej zaplanowanymi zajęciami łączyli się z nami duchowo.


Pani Elżbiecie grającej na organach wraz ze scholą, którzy nas pobudzali i prowadzili w modlitwie. Panom prowadzącym księdza, dzwoniącym dzwonami, posługującym w liturgii, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła, Pani Ewie za wszystkie dekoracje, Pani Danucie i Pani Teresie oraz Pani Violettcie za twórczą pracę w kuchni i przygotowanie posiłku, tym Paniom, które odpowiedziały na apel i upiekły ciasto, Paniom za niesienie feretronów. Bardzo się cieszę liczną obecnością dzieci, a szczególnie podkreślam udział dziewczynek sypiących kwiatki przed Panem Jezusem. Te nasze kochane dzieci wraz z Panią Barbarą kilka razy w tygodniu przychodzą i pięknie prowadzą różaniec w kościele. Kilkunastu ministrantów w dzień powszedni na odpuście, to radość i nadzieja. Mam nadzieję, że wśród nich jest także przyszły mój następca – dlatego modlimy się z ufnością o powołania kapłańskie z naszej parafii, dla Kościoła. Do liturgii wcześniej przygotował służbę liturgiczną animator liturgiczny Pan Mateusz Gajdemski z Żar.
Nie chcę nikogo pominąć w podziękowaniach, ale one są tylko ułomną próbą powiedzenia, wdzięczności Bogu i ludziom, a tak jak się spotkaliśmy we wtorek na liturgii w naszym kościele, obyśmy wszyscy spotkali się na niebieskiej liturgii.

Już teraz zapraszam, na nasz odpust – jak co roku (tego samego dnia i o tej samej porze ;-) 16. października 2019 o godz. 17.00 – czy ja dożyję? Bóg to wie, ale mam świadomość, że ode mnie świat się nie zaczyna, ani się na mnie nie kończy, więc – czujcie się kochani już teraz zaproszeni…

Wdzięczny Bogu i ludziom proboszcz – ks. Andrzej Hładki

 

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.