XXX Światowy Dzień Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej
11 lutego 2022 r.

GOŚĆ NIEDZIELNY na 2022

<<(...) od numeru 1/2022 cena egzemplarzowa tygodnika zostanie podniesiona do 8 zł. To dla redakcji decyzja trudna, ale konieczna. Długo zwlekaliśmy z jej podjęciem, jednak w sytuacji, gdy znacząco wzrosła cena papieru, a także koszty usług drukarskich i kolportażu, utrzymanie dotychczasowej ceny jest niemożliwe.
W roku 2022 raz w miesiącu do tygodnika będzie dołączana płyta CD z Biblią Audio. Czytelnicy, kupując „Gościa” z płytą, będą mogli skompletować całą, składającą się z 12 płyt kolekcję, zawierającą wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu (w przekładzie Biblii Tysiąclecia) w formie zrealizowanego z wielkim rozmachem słuchowiska. W numerach z płytą pojawią się także materiały egzegetyczne, pomagające zrozumieć treść oraz przesłanie znajdujących się na niej ksiąg biblijnych. Cena egzemplarza z płytą nie ulegnie zmianie i będzie wynosiła 8 zł.>> (...)
Z wyrazami szacunku oraz z modlitwą
ks. Adam Pawlaszczyk
redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”
SPOWIEDŹ ADWENTOWA we wtorek 21 grudnia 2021
Czuwanie dla mężczyzn w Otyniu - 18 grudnia o 15:00
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza mężczyzn na czuwanie "Adwent po męsku". Początek 18 grudnia o 15:00. Szczegóły i plan na plakacie.

DROGA DO SERCA - adwentowe rekolekcje weekendowe dla młodzieży - ROKITNO 17-19 grudnia 2021

Adwentowe rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Droga do serca”, odbędą się w Rokitnie, w dniach 17-19 grudnia 2021 r.
Przeznaczone są one dla chłopców i dziewczyn od 15 roku życia.
Koszt rekolekcji wynosi 120 zł.
Formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej pod linkiem: TUTAJ
XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - 05.12.2021

Adwentowe Wieczory Młodych - 4 grudnia 2021 w Rokitnie i Grodowcu

W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Grodowcu i Rokitnie odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcam do organizowania grup młodzieży i uczestnictwa w tych wydarzeniach.
Ze względów organizacyjnych, proszę o zgłoszenie grupy do dnia 30 listopada, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj: Formularz zgłoszeniowy AWM 2021. Wszyscy uczestnicy czuwania otrzymają ciepły posiłek. Koszt posiłku dla jednej osoby wynosi 7 zł. Kwotę odpowiednią do ilości osób należy wpłacić w recepcji, w dniu spotkania.
Informacje o tym wydarzeniu ukażą się niebawem na profilu CentrumDDM.
Plan spotkania:
17.30 Przygotowanie do Eucharystii
18.00 Eucharystia
19.00 Agapa
19.45 Katecheza i świadectwo
20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski
21.00 Zakończenie
Zaproszenie do Grodowca jest kierowane do dekanatów:
Głogów – NMP Królowej Polski, Głogów – św. Mikołaja, Kożuchów, Lubsko, Łęknica, Nowa Sól, Sława, Szprotawa, Wschowa, Zielona Góra – Ducha Świętego, Zielona Góra – Podwyższenia Krzyża Świętego, Zielona Góra – św. Jadwigi, Żagań, Żary
Zaproszenie do Rokitna jest kierowane do dekanatów:
Babimost, Drezdenko, Gorzów Wlkp.– Chrystusa Króla, Gorzów Wlkp. –Katedra, Gorzów Wlkp. – Trójcy Świętej, Gubin, Kostrzyn nad Odrą, Krosno Odrzańskie, Pszczew, Rokitno, Rzepin, Strzelce Kraj., Sulechów, Sulęcin, Świebodzin – Miłosierdzia Bożego, Świebodzin – NMP Królowej Polski.
ks. Łukasz Malec - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Teologia w mieście - ZAPROSZENIE
Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu "Teologia w mieście", obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich bez względu na wiek czy wykształcenie; zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia począwszy od godz. 9.30 do godz. 12.50 w Gorzowie i w Zielonej Górze, począwszy od 4 grudnia br. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: ift.zgora.pl
ks. dr Piotr Bartoszek - Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze
XXVIII Międzynarodowy festiwal kolęd i pastorałek

Informacje o XXVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika.
To największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób.
Eliminacje regionalne odbędą się w 33 miejscowościach w Polsce, w tym m.in. w dniach 17-18 grudnia w Nowej Soli. Na wypadek, gdyby nie mogły dojść do skutku w zaplanowanej formie ze względu na przepisy epidemiczne, uczestnicy zgłaszając się są zobowiązani także do przesłania nagrań występów (nagranych dowolnym sprzętem bez cięć i montażu).
Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.
Finał Festiwalu w Będzinie, o udział w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 13-16 stycznia 2022 r. i będzie transmitowany na żywo w Internecie.
Szczegółowe informacje, regulamin festiwalu i zapisy na stronie www.mfkip.pl
11 listopada 2021
Święto Niepodległości Polski

PLAN REKOLEKCJI TRZEŹWOŚCIOWYCH - ROKITNO 2022 r.

Światowe Dni Młodzieży 2021 w Paradyżu oraz rekolekcje dla młodzieży męskiej Bohaterowie Boga

SZCZEGÓŁY - ROZWIŃ
Msze święte na cmentarzach w naszej parafii z racji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – 2021
Procesje na cmentarzach i Msze święte na cmentarzach w naszej parafii w (poniedziałek) 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, PLANUJĘ w następującym porządku: w Lipnie w niedzielę 31.10.2021 o godz. 13.30, zaś w poniedziałek (1 XI) w Letnicy o godz. 9.00; w Bogaczowie o godz. 11.15 i w Koźli o godz. 13.15. Po liturgii możliwość pobłogosławienia krzyży i pomników.
ks. Andrzej Hładki
proboszcz
Komunikat Biskupa o modlitwie za zmarłych

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE OBOSTRZEŃ SANITARNYCH W KONTEKŚCIE ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 2021
LING do tekstu w PDF:
Apel_przewodniczacego_Episkopatu_o_przestrzeganie_obostrzen_sanitarnych_w_kontekscie_Uroczystosci_Wszystkich_Swietych_22102021_r.pdf
Rola kobiety w Kościele - spotkanie 27 listopada 2021 w Babimoście

DUSZPASTERSTWO NAUCZYCIELI W ZIELONEJ GÓRZE ZAPRASZA NA MODLITWĘ NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY
DNIA 12.10.2021 R. W KOŚCIELE PW. NAJŚWIĘTSZEGO ZBAWICIELA o godz. 18.00

wspieranie misji „bez pieniędzy"
Są to zbiórki:
• starej, zdekompletowanej, srebrnej i złotej biżuterii,
• „Dobrych monet",
• telefonów komórkowych.
LINK do plakatów:
BUDUJEMY_STUDNIE_MISJE_2021_plakaty_PDF-A.pdf
1 października 2021 na ekranach kin zagości długo oczekiwany fabularny film Fatima.
Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity fabularny film pt. Fatima, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich.

Zaproszenie do kin: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”
Ksawery Szlenkier jako Prymas Tysiąclecia w produkcji „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”
Biblia – przeczytaj w oryginale oraz Studia biblijne na UKSW







