Koźla, 2020.10.11


Drodzy Parafianie.
Jesteśmy wszyscy Parafianami w bardzo rozległej parafii św. Jadwigi Śląskiej w Koźli. Na niedzielne Msze święte (od soboty poczynając) przejeżdżam około 80 km osobistym samochodem, który wielokrotnie potrzebuje napraw ze względu na tragiczny stan dróg. Podobne problemy macie także i Wy Drodzy Parafianie, Mieszkańcy Lipna, Grabowca, Letnicy, Koźli, Krzewin Bogaczowa, Sterkowa, Pajęczna i Wysokiej, Nowogrodu Bobrzańskiego oraz innych okolicznych miejscowości. Macie swoje rodziny, zajęcia, prace w sąsiednich miejscowościach. Od kilkudziesięciu lat (z tego co słyszę) lokalna społeczność stara się o naprawienie (rozbudowę?) obecnej drogi powiatowej z Koźli do Bogaczowa. To jest niecałe 6 km, gdy droga dookoła przez zaniedbaną drogę od strony (drogi nr 27) przez Krzewiny wynosi 20 km, a przez dobrą, ale najdłuższą drogę przez Nowogród Bobrzański 25 km. 
ZACHĘCAM Was do pisania petycji (wzór poniżej – proszę np. odciąć, podpisać i wysłać pocztą na wskazany adres lub ze strony internetowej parafii skopiować treść tego listu i ze swego adresu mailowego wysłać na adres mailowy Zarządu Dróg podany poniżej). Można też dzwonić.
Od ponad dwóch lat Pani sołtys Teresa Sygut dzwoniła i pisała w tej sprawie. Zapewne inni robili to wcześniej. Zawsze były wymówki, że pracownik ze sprzętem od równania jest chory, albo na urlopie lub sprzęt się popsuł. Ostatnio przy kolejnym piśmie przyszła odpowiedź, że Zarząd rozważy dostarczenie niesortu bazaltowego na ten odcinek drogi. Więc pomóżmy dobrze zakończyć te rozważania trwające dziesiątki lat i piszmy, dzwońmy!


z modlitwą i Bożym błogosławieństwem +
Wasz proboszcz
ks. Andrzej Hładki


Ps. 1) zamieszczone zdjęcie przedstawia drogę powiatową z Koźli do Bogaczowa (po odblokowaniu jej przez mieszkańców). W sierpniu droga była w "idealnym" stanie, bo nie zalana. Zapraszamy „dzisiaj”. Mamy też dokumentacje filmowa po deszczach - na jesień i wiosną można się zakopać… na drodze powiatowej...

Ps. 2) poniższy list - PETYCJĘ można skopiować i wysłać drogą elektroniczną na mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Proszę pamiętać, by w poczcie podać tytuł - np. PETYCJA w sprawie drogi i nie wysyłać wiele razy pod tym tytułem, gdyż poczta może trafić do SPAMu
W cywilizowanym świecie na list tradycyjny lub elektroniczny należy odpowiedzieć, więc proszę cierpliwie czekać 14 dni, a po tym czasie rozpocząć kolejny krok komunikacji z urzędnikami.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


………………………………..
Imię i nazwisko

……………………………….
adres


Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg
66-100 Sulechów, Górzykowo 1
tel. 68 385 95 00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Od kilkudziesięciu lat lokalna społeczność stara się o naprawienie (rozbudowę?) obecnej drogi powiatowej z Koźli do Bogaczowa. To jest niecałe 6 km, gdy droga dookoła przez zaniedbaną drogę od strony (drogi nr 27) przez Krzewiny wynosi 20 km, a przez dobrą, ale najdłuższą drogę przez Nowogród Bobrzański 25 km. Wiemy dobrze jak często droga nr 27 jest zablokowana przez kolizje i śmiertelne wypadki. Droga z Koźli do Bogaczowa byłaby bezpieczną alternatywą dla samochodów osobowych w objeździe na Żary i Lubsko oraz dojazdach do Nowogrodu Bobrzańskiego i na Krosno Odrzańskie. Powinna być pomocą dla służb ratunkowych, straży pożarnej i zwykłych mieszkańców, którzy mamy swoich bliskich w Nowogrodzie Bobrzańskim, Bogaczowie i okolicy. Tą droga można dojechać do szkół, przedszkoli i pracy, ale tak nie jest. Od wielu lat słyszymy obietnice, że albo pracownik od równania drogi jest chory, na urlopie lub popsuł się sprzęt. Obecnie Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg rozważa dostarczenie niesortu bazaltowego. Chcemy pomóc w dobrym zakończeniu tych trwających całe lata rozważań. Będziemy pisali, dzwonili. Mamy dokumentację filmową jak ta powiatowa droga wygląda po deszczach. Następnie zawiążemy grupę inicjatywną, a jeśli to nie przyniesie efektów, będziemy pisali do władz wojewódzkich, przedstawicieli parlamentu naszego regionu, do rządu, a jeśli trzeba będzie nagłośnimy sprawę medialnie. Mamy nadzieję, że sprawdzą Państwo ile dziesięcioleci ta droga i my mieszkańcy, czekamy na życzliwe potraktowanie znoszenia barier i ograniczeń.


…………………………….
podpis – imię i nazwisko

 

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.