Na podstawie uprawnień, po rozważeniu, w piątek 12 czerwca po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), wszystkim Parafianom oraz przebywającym na terenie parafii Koźla (wraz ze wszystkimi podległymi miejscowościami) ze względu na duchowe dobro wiernych, podróżujących i odwiedzających bliskich zgodnie z uprawnieniem udzielenia dyspensy przez proboszczów UDZIELAM DYSPENSY od postu piątkowego na podstawie KPK kan. 1245 z zachowaniem norm. Osoba, która skorzysta z powyższej dyspensy powinna wykonać uczynek miłosierdzia wzglądem bliźniego, a w czasie Wielkiego Postu złożyć ofiarę na jałmużnę postną. Udzielenie dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem.


Ks. Andrzej Hładki - proboszcz

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.