Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2026 r.
- Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu autokarowego na diecezjalny dzień dziecka Caritas w sanktuarium w Rokitnie, szczególne podziękowania Państwu Janowi i Barbarze Januszewskim i Pani Annie Konwie. Cieszę się, że wielu rodziców, a nawet dziadków wzięło udział w tym wyjeździe. Było nas ponad 50 osób z parafii w tym 30 dzieci. A wszystkich w Rokitnie około 1200 osób. To był radosny czas spędzony u Naszej Matki – Rokitniańskiej Pani na modlitwie i zabawie.
- Od jutra nabożeństwa czerwcowe: W KOŹLI po mszy świętej odprawianej w tygodniu o godz. 17.30, a w dni, w których nie ma Eucharystii w Koźli nabożeństwo czerwcowe o 17.30, w niedziele po mszy świętej; LETNICA: we wtorek po mszy świętej odprawianej o 17.30, w niedzielę przed Eucharystią; WYSOKA: w niedzielę i środę o godz. 18.00; BOGACZÓW: w czwartek i w niedzielę po Eucharystii; LIPNO: w niedzielę po mszy świętej i w środę o godz. 18.00.
- Już w najbliższy czwartek Boże Ciało. Porządek Mszy świętych będzie następujący: w WYSOKIEJ o godz. 8.30 Msza święta z procesją wokół kościoła (bez ołtarzy); w BOGACZOWIE o godz. 10.00 Msza święta z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła; w LETNICY o godz. 12.00 Msza święta z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła; w KOŹLI o godz. 12.00 Msza święta z procesją do czterech ołtarzy ulicami wsi.
- KOŹLA: USYTUOWANIE OŁTARZY: OŁTARZ I – przy plebanii (przygotowuje Służba Liturgiczna Ołtarza); OŁTARZ II – przy krzyżu (przygotowuje KGW Koźlanki); OŁTARZ III – u PP. Zofii i Tadeusza Zapotocznych (przegotowuje Żywy Różaniec); OŁTARZ IV - przy kościele (grota) (przygotowują Strażacy OSP Koźla).
- Udekorujmy okna emblematami religijnymi, a dzieci w poszczególnych miejscowościach zapraszam do sypania kwiatów. Uczcijmy godnie Jezusa Eucharystycznego.
- Zielonogórskie Uwielbienie w Boże Ciało odbędzie się o g. 19.30 przy kościele Ducha Świętego.
- Rekolekcje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pro Novo w Bogaczowie odbędą się w dniach 8 i 9 czerwca. Módlmy się w int. rekolekcji. Poprowadzi je ks. Jakub Stanecki z młodzieżą ze swojej parafii w Żdżarach, k. Wieruszowa.
- Wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży do Rokitna w sobotę 13 czerwca. Jest organizowany autokar, dlatego trzeba, jak najszybciej się zgłosić do zakrystii lub pod nr tel. 605 863 953.
- Udało się zaprosić ks. Bp. Adriana Puta na nasz odpust parafialny połączony z świętowaniem 70 rocznicy powstania parafii. Odbędzie się to dnia 11.10.2026 r. Już teraz zarezerwujmy sobie ten dzień na wspólne świętowanie.
- Są do nabycia nowe numery prasy katolickiej (Gość niedzielny, Niedziela i Gość Extra).
- Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę i za te wpłacane na konto parafialne. Koperty „Ofiara na ubezpieczenie kościoła” będą roznoszone tradycyjnie tak, jak w poprzednich latach.
- Za tydzień Święto Dziękczynienia i zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności B.
- Dziękuję za dotychczasową troskę o kościół. Proszę o dalszą troskę!
- Telefon komórkowy do biura parafialnego: 692 501 640.
- W ostatnim tygodniu zginął tragicznie śp. Rafał Mróz z Letnicy. Wieczne odpoczywanie…
- Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Jubilatom i Solenizantom dzisiejszego dnia i nadchodzącego tygodnia, życzę wszelkich łask Bożych. Wszystkim dzieciom życzę cudnego dzieciństwa.
Tomasz Nowicki - proboszcz