Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2026 r.
-
Jestem bardzo wdzięczny ks. Arturowi za refleksje rekolekcyjne. Cieszę się, że wielu parafian skorzystało z rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej. Dziękuję Księżom Proboszczom z Wilkanowa i Świdnicy za pomoc w spowiedzi świętej. Dziękuję tym, którzy pomogli godnie ugościć ks. Rekolekcjonistę w naszej parafii. Niech Pan Bóg obficie wynagrodzi Waszą życzliwość. Ks. Artur prosił, aby przekazać, że jeszcze raz serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie, liczną frekwencję oraz hojne podziękowanie. Życzy pięknych przeżyć ze Zmartwychwstałym na nadchodzące Święta.
-
W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia – okazja do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą (w naszej parafii będzie taka możliwość we wtorek w Letnicy, w środę w Koźli, a w czwartek w Bogaczowie).
-
Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej (tzw. Niedziela Palmowa). Msze święte z obrzędem poświęcenia palm wg niedzielnego porządku Mszy świętych, począwszy od Lipna, o godz. 8.15. Pamiętajmy o zmianie czasu z zimowego na letni.
-
Kino parafialno-wiejskie zaprasza za tydzień, w Wielki Poniedziałek – 30 marca – na projekcję związaną ze sławnym serialem The Chosen pt. Przeżyj Wielki Tydzień z The Chosen. Miejsce projekcji to sala wiejska w Koźli o godz. 19.30.
-
Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (10 zł), „Niedziela” (12 zł), Gość Extra (14 zł).
-
W zakrystii są jeszcze do nabycia paschaliki – świece Caritas na Wigilię Paschalną i na stół wielkanocny – w cenie 25 zł.
-
Dziękuję za dotychczasową troskę o kościół. Proszę o dalszą! Dziękuję tym, którzy w poszczególnych kościołach naszej parafii prowadzili Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
-
Okazja do spowiedzi u naszych Sąsiadów: w najbliższy wtorek, w Parafii pw. Św. Marcina w Świdnicy, a tydzień później, w Wielki Wtorek w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie.
-
Telefon komórkowy do biura parafialnego: 692 501 640.
-
Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Jubilatom i Solenizantom dzisiejszego dnia i nadchodzącego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych.
ks. Tomasz Nowicki – proboszcz