Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła – 15.02.2026 r.
-
Zeszłotygodniowa zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów w naszej diecezji wyniosła 833 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
-
W tym tygodniu, w Środę Popielcową zaczniemy Wielki Post. Zachowajmy post ścisły tj. ilościowy (18-60 lat) oraz jakościowy (czyli bezmięsny – od 14-go roku życia). W Środę Popielcową będzie obchodzony dzień solidarności z kapłanami–seniorami. Taca będzie przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
-
Msze Święte, w ŚRODĘ POPIELCOWĄ, z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty, będą odprawione w następującym porządku: BOGACZÓW o godz. 16.00; LETNICA o godz. 17.30; KOŹLA o godz. 18.45.
-
Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa te w kościołach filialnych według wcześniejszego zwyczaju prowadzą wcześniej ustalone osoby.
KOŹLA: Gorzkie Żale śpiewane będą bezpośrednio po Mszy Świętej niedzielnej (i w tym czasie zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu). Droga Krzyżowa w Koźli, w piątek o godz. 17.00. W najbliższy piątek w Koźli proszę o poprowadzenie Róże Różańcowe, a w następny piątek Radę Przykościelną.
BOGACZÓW: Droga Krzyżowa w czwartek o godz. 17.00 i po niej bezpośrednio Msza Święta. Gorzkie Żale po Mszy Świętej niedzielnej.
WYSOKA: Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00, a Gorzkie Żale śpiewane w niedziele o 17.00.
LIPNO: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.00, a Gorzkie Żale po Mszy Świętej w niedziele (o 18.00, gdy nie ma Mszy Świętej w niedzielę).
LETNICA: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie Żale będą śpiewane przed Mszą Świętą w niedzielę o 12.50.
-
W tym tygodniu jeszcze Msze Święte o godz. 17.30: w LETNICY: we wtorek; w KOŹLI: w piątek i sobotę; w BOGACZOWIE: w czwartek.
-
W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek – akcja Caritas - wsparcie dla Ukrainy.
-
Bóg zapłać za ofiary składane na tace i wszelkie inne wsparcie.
-
Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” (10 zł), „Niedziela” (12 zł).
-
Dziękuję za dotychczasową troskę o kościół. Proszę o dalszą!
-
Telefon komórkowy do biura parafialnego: 692 501 640.
-
Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Jubilatom i solenizantom życzę wszelkich łask Bożych. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzę udanych ferii.
ks. Tomasz Nowicki – proboszcz.