Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna - A.D 2022.05.08

I. Dzisiaj przypada IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza, szczególny dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.
II. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (15 maja 2022) będą w następującym ZMIENIONYM porządku: w LIPNIE o 8.15, w LETNICY o 9.45, w KOŹLI o 11.15, w BOGACZOWIE o 13.30 PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA.
III. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku:
w BOGACZOWIE w czwartek o godz. 17.30; KOŹLI: w środę o godz. 17.30, w piątek o godz. 19.30, a następnie nabożeństwo fatimskie i w sobotę o godz. 12.00 PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA.
IV. Cała wspólnota parafialna przygotowuje się do I Spowiedzi i I Komunii św. dzieci oraz rocznicy tych dwóch sakramentów. Modlimy się w intencji dzieci i ich rodzin. BOGACZÓW: Próba z ks. proboszczem w poniedziałek 9.05 o 16.00 w kościele (pozostałe próby prowadzi Pani katechetka). Pierwsza Spowiedź święta w sobotę 14 maja (o 14.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a następnie I Spowiedź św. [Będzie dodatkowy kapłan - przyjezdny spowiednik. Dzieci przychodzą z książeczkami do nabożeństwa oraz ze świecami]). Pierwsza Komunia święta w niedzielę 15 maja o godz. 13.30. KOŹLA: Próba z ks. proboszczem była w piątek 6 maja (pozostałe próby prowadzi osoba wyznaczona). Pierwsza Spowiedź święta w piątek 13 maja o godz. 17.30 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych [Będzie dodatkowy kapłan - przyjezdny spowiednik. Dzieci przychodzą z książeczkami do nabożeństwa oraz ze świecami]. Pierwsza Komunia święta w sobotę 14 maja o godz. 12.00.
V. BOGACZÓW: Proszę Parafian, by w najbliższą niedzielę (w dniu Pierwszej Komunii Świętej) w kościele w Bogaczowie zrobić najpierw miejsce dla dzieci rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
VI. ROCZNIACA PIERWSZEJ SPOWIEDZI i PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ planowana jest w Bogaczowie i Koźli na niedzielę 29 maja (proszę rodziców dzieci rocznicowych o przygotowanie i kontakt Radę Organizacyjną Rodziców z minionego roku).
VII. SAKREMENT BIERZMOWANIA DLA NASZEJ MŁODZIEŻY BĘDZIE UDZIELONY, W CZWARTEK 9 CZERWCA o godz. 18.00 w kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze. Do 25 maja kandydaci z klasy 8. dopełniają ustalenia, o których poinformowałem osobiście zainteresowanych rodziców na spotkaniu. Polecamy w modlitwie naszą młodzież i ich rodziców. Katechizm A4, jest dostępny pod adresem TUTAJ
VIII. Taca z bieżącej niedzieli (drugiej niedzieli miesiąca) na aktualne potrzeby kościołów w parafii. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
IX. W piątek 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w Koźli. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.30, następnie różaniec (I część prowadzą przedstawiciele Żywego Różańca; w tym czasie okazja do spowiedzi świętej), następnie procesja i zakończenie. Zapraszam w tym miesiącu, do duchowego wsparcia dzieci pierwszokomunijnych.
X. Parafialny Zespół Caritas oraz Grono Wspierających Ubogich ZAPRASZA do współpracy. Są jeszcze w zakrystii, dla chętnych, deklaracje. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19.05.br. o godz. 19.30 w Koźli na plebanii. Zachęcamy, aby z każdej Rady Kościelnej zgłosił się przynajmniej jeden przedstawiciel. Zapraszamy ludzi dobrej woli do stałej i mądrej pomocy.
XI. Zapraszam na nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. W Koźli: po Mszy Świętej (odprawianej o godz. 17.30, w niedziele po Mszy Świętej), w pozostałych wioskach jak w poprzednich latach. (Letnica: majowe nabożeństwo w tygodniu o 17.30, w niedzielę przed Eucharystią; Wysoka – o godz. 18.00; Bogaczów – w tygodniu o 18.00, a w niedzielę po Eucharystii; Lipno: o godz. 18.00).
XII. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na prof. na Fb.
XIII. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie proszę umawiać się telefonicznie.
XIV. KOŹLA: Rada Kościelna przypomina o koszeniu trawy wokół kościoła co tydzień.
XV. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,), wykoszenie trawy przy plebanii – dobra dusza (M); kwiaty przy plebani – życzliwa parafianka (B); naprawa auta używanego w duszpasterstwie parafialnym – anonimowy parafianin (D);
XVI. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska; dziękuję za ofiary na dojazd, jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
XVII. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.