Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela zwykła w ciągu roku – 12.09.2021 A.D.

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (19 września 2021) będą w następującym porządku: w LIPNO o godz. 8.15; w BOGACZOWIE o 10.00; w KOŹLI o 11.45 i w LETNICY o 13.15.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku: w LETNICY: we wtorek o godz. 17.30; w KOŹLI: w środę wyjątkowo o godz. 16.30, w piątek i w sobotę o godz. 17.30; w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30.
3. Nauki przed chrztem – 4 wymagane prawem katechezy dla rodziców oraz dla chrzestnych w środy od 8 do 29 września, o godz. 20.00, w kościele parafialnym.
4. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
5. Taca z dzisiejszej niedzieli (drugiej niedzieli miesiąca) na aktualne potrzeby kościołów w parafii. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
6. Zapraszam chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej na kandydatów ministrantów, także zachęcam rodziców o zdopingowanie do tej pory służących ministrantów i lektorów. Zapraszam seniorów (także do tej pory pozostających w ukryciu) do służby Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszam dziewczęta i panie do śpiewania psalmów i czytania wezwań modlitwy powszechnej we wszystkich kościołach parafii (z uwzględnieniem nowych osób, by po przygotowaniu włączyła się większa liczba).
7. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie się w parafii św. Urbana ,20 września o 19.00.
8. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w parafii św. Józefa, 27 września o 19.00
9. Spotkanie RODZICÓW wraz z młodzieżą z klasy VII SP, mieszkającą na terenie naszej parafii – na rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania w BOGACZOWIE, w kościele, w czwartek 16.09.br Msza (o godz. 17.30), a następnie po Eucharystii około godz. 18.15 rozdanie deklaracji; w KOŹLI, w kościele, w piątek 17. września (o godz. 17.30), a następnie po Eucharystii około godz. 18.15 rozdanie deklaracji.
10. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców i Tydzień Wychowania.
11. We wtorek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Proszę zadbajmy o krzyże przydrożne, przy kościołach oraz na cmentarzach.
12. W przyszłą – trzecią niedzielę września zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII SP (obecna starsza) odbędzie się na Eucharystii, w Bogaczowie w czwartek 16.09.br o godz. 17.30 na Mszy świętej, w kościele w Koźli w piątek 17. września o godz. 17.30 na Mszy świętej.
14. W zakrystii są do wzięcia dla chętnych obrazki na 9. Pierwszych Piątków Miesiąca.
15. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Ty jesteś marką”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 1-3 października 2021r. Organizowane są one w ramach serii Akademia Dojrzewania i przeznaczone dla chłopców i dziewczyn od 15 roku życia.
16. Zapraszamy kandydatów ze wszystkich parafii zielonogórskich i okolic na wspólny kurs lektorski, przygotowujący do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 25.09.2021 o godz. 17.00 w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, przy ulicy Obywatelskiej 1.
17. 9. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSTWA I POLSKOŚCI. MIĘDZYRZECZ 25 września 2021 – zachęcam do udziału. Tego dnia bardzo proszę Panie, by wyjątkowo dały swoim mężczyznom wolne od licznych zajęć domowych. – rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie o godz. 14.00
18. Kurs dla fotografów i operatorów kamer. Jak informuje ks. prof. Andrzej Draguła, wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. w trybie stacjonarnym. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat. Warunkiem otrzymania legitymacji i certyfikatu jest przesłanie do sekretariatu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zdjęcia w wersji elektronicznej (rozdzielczość min. 600 dpi) w terminie do 10 września. Uczestnicy, którzy prześlą zdjęcie po tym terminie, otrzymają legitymację w późniejszym czasie. Koszt kursu: 300,00 zł - płatne na konto do dnia 22.09.2020 r.: 72 1020 5402 0000 0502 0312 7545, Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30; 65-647 Zielona Góra.
19. Nabożeństwo KALWARII ROKITNIAŃSKIEJ. Zapraszamy na to szczególne nabożeństwo wyjątkowo 18 września 2021 r. (sobota). Będzie ono związane ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, jak również chcemy podziękować za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia w bazylice w Rokitnie.
20. Zapraszamy jak zawsze w pierwszą sobotę października wszystkich Członków Żywego Różańca oraz tych, którzy modlą się w intencji powołań i za powołanych w ramach Apostolstwa Margaretka. Spotkamy się 2 października 2021 r. w ROKITNIE pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński). Recepcja będzie czynna od godz. 9.00. (Uwaga we wszystkich kościołach parafii w Koźli: w każdej zakrystii są ankiety do wypełnienia – proszę ZAELATORKĘ o odebranie ankiety)
21. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl Można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy.
22. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. Zgodnie z normami sanitarnymi obowiązuje zasłanianie nosa i ust, może być zajęte 75 procent miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
23. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na profilu parafii na Facebooku.
24. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
25. KOŹLA: SOŁTYS KOŹLI ZAPRASZA NA ZEBRANIE WIEJSKIE - DNIA 15.09.2021 r. o godz. 18.30 (środa) w sali wiejskiej.
26. BÓG ZAPŁAĆ BOGACZÓW: W dniu 31 sierpnia 2021 r. został zamontowany nowy krzyż przy kościele. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Opalińskiemu, który z ramienia Rady Kościelnej pilotował sprawy organizacyjno-techniczne związane z dostarczeniem surowca do tartaku, jego obróbką, demontażem starego i montażem nowego krzyża.
Ponadto dziękujemy Panom: Andrzejowi Kujawskiemu, Sebastianowi Krawczyk, Piotrowi Górskiemu, Krzysztofowi Osaczuk, Dawidowi Osaczuk.
27. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: „dar serca”– p. Janina Pińkowska; dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,); podarowana ryza papieru – anonimowy darczyńca (D); kolejna naprawa samochodu używanego w duszpasterstwie – anonimowy dobroczyńca (K); wykoszenie trawy na terenie plebanii oraz prace gospodarcze – anonimowo pewna dobra dusza (S), zakup żarówek energooszczędnych do kościoła parafialnego – anonimowy darczyńca (J); BOGACZÓW: dar na stół – p. Róża i Tadeusz Cichowicz; krzyż przy kościele – obszerniej będzie za tydzień 12.09.br – poświęcenie będzie maiło miejsce w niedzielę 19 września; LETNICA: dar na stół – p. Janowscy.
28. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska] [Dziękuję za ofiary na dojazd – jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
29. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.