Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 A.D. aktualizacja 03.05.2021 z godz. 13.50

1. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (9 maja 2021) będą w następującym porządku: w Wysokiej o 8.30, w Bogaczowie o 10.00, w Koźli o 11.45 i w Letnicy o 13.15.
2. Msze Święte w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będą w następującym porządku:
w BOGACZOWIE w czwartek o godz. 17.30; KOŹLI: w środę, piątek i w sobotę o godz. 17.30. W sobotę Liturgia chrztu świętego o godz. 13.30.
3. 3 majaw poniedziałek, Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja: Msze Święte w naszej parafii, w Bogaczowie o godz. 10.00 i w Koźli o 11.30.
4. Odpust ku czci NMP Królowej Polski w Rokitnie 3 maja 2021 r. Godz. 10.00 Rozpoczęcie w Bazylice. Różaniec oraz konferencje, a o 12.00 Eucharystia pod przew. Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym. Zakończenie o 15.00.
5. Odbyło się spotkania z RODZICAMI Kandydatów do sakramentu bierzmowania. SAKREMENT BIERZMOWANIA DLA NASZEJ MŁODZIEŻY BĘDZIE UDZIELONY PRZEZ BISKUPA STEFANA REGMUNTA, WE WTOREK 1 CZERWCA o godz. 17.00 (i 18.30) w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy. Do 15 maja kandydaci dopełniają ustalenia. Polecamy w modlitwie naszą młodzież i ich rodziców. Katechizm A4, jest dostępny pod adresem TUTAJ
6. Cała wspólnota parafialna przygotowuje się do I Spowiedzi i I Komunii św. dzieci oraz rocznicy tych dwóch sakramentów. Modlimy się w intencji dzieci i ich rodzin. BOGACZÓW: Próba z ks. proboszczem we wtorek 11 maja o 16.00 w kościele (pozostałe próby prowadzi Pani katechetka). Pierwsza Spowiedź święta w czwartek 13 maja (na Mszy św. o 17.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a następnie I Spowiedź św.). Pierwsza Komunia święta w sobotę 15 maja o godz. 12.00. KOŹLA: Próba z ks. proboszczem we wtorek 11 maja o 18.30 w kościele (pozostałe próby prowadzi osoba wyznaczona). Pierwsza Spowiedź święta w sobotę 15 maja o godz. 16.00 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Pierwsza Komunia święta w niedzielę 16 maja o godz. 11.15.
7. ROCZNIACA PIERWSZEJ SPOWIEDZI i PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ planowana jest w Bogaczowie i Koźli na niedzielę 5 września (proszę rodziców dzieci rocznicowych o przygotowanie).
8. BIURO PARAFIALNE – w najbliższym czasie (do odwołania) proszę umawiać się telefonicznie.
9. Taca z przyszłej niedzieli (drugiej niedzieli miesiąca) na aktualne potrzeby kościołów w parafii. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
10. Zapraszam na nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. W Koźli po Mszy Świętej (odprawianej o godz. 17.30, w niedziele po Mszy Świętej), w pozostałych wioskach jak w poprzednich latach. (Letnica: majowe nabożeństwo w tygodniu o 17.30, w niedzielę przed Eucharystią; Wysoka – o godz. 18.00; Bogaczów – w tygodniu o 18.00, a w niedzielę po Eucharystii; Lipno: o godz. 18.00).
11. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta przed mszami w tygodniu.
12. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, w niedzielę (w kościele parafialnym w Koźli, była w sobotę o godz. 17.00). Intencje Apostolstwa Modlitwy. Intencja powszechna: Świat finansów. Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami
13. CARITAS – pomoc. Jest możliwość wsparcia przez 10 miesięcy seniorów najniżej sytuowanych w naszej parafii. Potrzebne są osoby chętne – wolontariusze, które będą czuwały - jest trochę dokumentacji, ale warto. By otrzymać pomoc, trzeba spełnić m.in. następujące warunki: Ukończony 60. rok życia, dochód dla tej osoby nie może przekraczać 1300 zł netto (lub 1100 zł netto na osoby wspólnie zamieszkujące). Bardzo proszę chętnych do wolontariatu oraz do uzyskania pomocy ze wstępną deklaracją o kontakt z Członkami Rad Kościelnych do jutra, do wieczora. Po zebraniu chętnych Członkowie Rad Kościelnych przekażą informacje do mnie.
14. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl 
W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi - telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.
15. „Bóg zapłać” tym, którzy przestrzegają przepisów bezpieczeństwa sanitarnego dla ochrony zdrowia swego i bliźniego. W kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej w KOŹLI, MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 24 OSOBY; w LIPNIE kościół filialny pw. Matki Bożej Częstochowskiej MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 25 OSÓB; w WYSOKIEJ kościół filialny pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 15 OSÓB; w BOGACZOWIE kościół filialny pw. św. Wawrzyńca MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 23 OSOBY; w LETNICY kościół filialny pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 15 OSÓB. Są wyznaczone numerkami miejsca i proszę tak siadać. Zgodnie z najnowszymi normami sanitarnymi obowiązujący limit osób, które mogą gromadzić się w kościołach, to maksymalnie 1 osoba na 15m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i zachowaniu obowiązku zasłaniania nosa i ust. PROSZĘ, PAMIĘTAĆ O OSOBACH, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJĘ MSZALNĄ. PROSZĘ O PRZYJĘCIE ZE ZROZUMIENIEM TEGO OGRANICZENIA.
16. Ogłoszenia i Intencje Mszy świętych są w gablotach oraz w Internecie https://parafiakozla.pl/ i na profilu parafii na Facebooku.
17. Zachęcamy wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
18. Bóg zapłać za OFIARY NA UBEZPIECZENIE KOŚCIOŁÓW W PARAFII. (wymienić)
19. BÓG ZAPŁAĆ za - KOŹLA: dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (D,T,) oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koźli, pracochłonna naprawa samochodu, który służy w duszpasterstwie parafii – p. Dariusz Kopciał; BOGACZÓW: inspekcja na wieży kościoła wraz z dokumentacja fotograficzną – p. Jan Muszyński, do sprzątnięcia odkurzaczem przemysłowym na wieży chętnych zaprasza sołtys, p. Michał Starek, który zadeklarował swoją gotowość do pracy – proszę o zgłaszanie się do niego; LETNICA: dary na stół- p. Jan Janowski; ŻARY: pomoc na plebanii – p. Sławomir Wołoszyn;
20. LETNICA: Rada Kościelna informuje: „Bardzo prosimy rodziców dzieci przystępujących do pierwszej spowiedzi i pierwszej komunii świętej o skoszenie trawy w tym tygodniu wokół kościoła i na skarpie.”
21. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska] [Dziękuję za ofiary na dojazd – jeżeli są]. Bóg zapłać. Osoby sprzątające polecamy, łaskawości Boga.
22. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów, a nam wszystkim wiary, nadziei i miłości – zdrowia duszy i ciała.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.