Msze św. w niedzielę
  • KOŹLA – pw. św. Jadwigi Śląskiej (godz. 11.45)
  • BOGACZÓW – pw. św. Wawrzyńca (godz. 10.00)
  • GRABOWIEC – kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 8.00 – obsługuje parafia pw. św. Marcina w Świdnicy)
  • LETNICA – pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (godz. 13.15)
  • LIPNO – pw. Matki Bożej Częstochowskiej (Msza niedzielna w sobotę wieczorem - godz. 17.45)
  • WYSOKA – pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (godz. 8.30)

Pierwsza wzmianka o istnieniu parafii pochodzi z 1378 r. Do 1540 r. istniejący tu drewniany kościół służył katolikom. W czasie Reformacji przeszedł w ręce luteran. Oddany 29.03.1668 r. Kościół podlegał wielokrotnej renowacji, głównie w 1570, 1694 i 1831 r.

KOŹLA - kościół parafialny pw. św. Jadwigi Śląskiej
Neogotyk, bud. XVI w. Prezbiterium: ołtarz główny ufundowany w 1907 r. przez proboszcza Henschke. W ołtarzu figury św. Jadwigi oraz Serca Jezusa i Serca Maryi. Stary barokowy ołtarz główny, który uszedł pożarowi znajduje się w niszy pomiędzy figurami św. Jana Nepomucena i św. Agnieszki.