Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela zwykła w ciągu roku - A.D. 2024.06.30

I. Dzisiaj, w niedzielę 30 czerwca 2024 r., o godz. 12.00, w kościele parafialnym, uroczysta PROMOCJA NA MINISTRANTA: Paweł Bajwoluk i Ksawery Równicki z Koźli, Albert Jóźwiak z Letnicy oraz Miłosz Załoga z Bogaczowa. Pamiętajmy w modlitwie o tych chłopcach i ich rodzicach. Zachęcam rodziców chłopców w całej naszej parafii ze szkoły podstawowej, by przekazali zaproszenie do przygotowań jako kandydaci
II. Msze święte w naszej parafii, w najbliższą niedzielę (07 lipca 2024r.) będą w następującym porządku: w WYSOKIEJ o 8.30, w Bogaczowie o 10.00, w kościele parafialnym w Koźli o 12.00, Letnicy o 13.20.
III. Liturgia w dni powszednie w całej naszej parafii, w ciągu tygodnia będzie: w LETNICY: w poniedziałek o godz. 17.30, w BOGACZOWIE: w czwartek o godz. 17.30 i ślubna w sobotę o godz. 15.30; w KOŹLI: w środę, piątek i sobotę o godz. 17.30.
IV. BIURO PARAFIALNE –proszę umawiać się telefonicznie.
V. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek oraz I sobota miesiąca. Spowiedź święta przed mszami w tygodniu.
VI. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień, w niedzielę, w kościołach filialnych, (natomiast w kościele parafialnym w Koźli, w sobotę, o godz. 17.00).
VII. Intencje Apostolstwa Modlitwy: Za duszpasterstwo chorychMódlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.
VIII. Dzisiaj kończymy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać wszystkim którzy prowadzili nabożeństwa i z serca w nich uczestniczyli.
IX. Przypominam o trosce rodziców i opiekunów, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogły korzystać z niedzielnej Eucharystii.
X. Pamiętajmy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Należy zwrócić uwagę na zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwróćmy uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.
XI. Zachęcam wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Można nabywać tygodnik „Niedziela” (10 zł) i „Gość Niedzielny” (10 zł).
XII. Ogłoszenia duszpasterskie oraz Intencje mszalne, od przyszłej niedzieli, na czas wakacji, zwyczajem poprzednich lat będą tylko w gablotach.
XIII. BÓG ZAPŁAĆ za – KOŹLA: Dary na stół – dwoje anonimowych darczyńców (panie D,T,). Dla p. Teresy Sygut i p. Danuty Smogór – pomoc na plebanii. Anonimowy darczyńca ufundował do kościoła parafialnego nową hostiarkę oraz kadzielnicę. Do kościoła fil. w Lipnie zakupiona została kustodia (dar paraf i z ofiar I Komun.). Więcej na stronie www i Fb
XIV. Dziękujemy za troskę o kościół, prosimy o dalszą; między innymi o posprzątanie na najbliższy tydzień. [tu podajemy z listy nazwiska; dziękuję za ofiary na dojazd, jeżeli są]. Dziękuję wszystkim, którzy szczerze dbają o świątynie i parafię oraz koszą trawę przy świątyniach. Bóg zapłać.
XV. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom opieki świętych Patronów. Dzieciom i młodzieży szczęśliwych, bezpiecznych i pogodnych wakacji.
XVI. Pożegnanie ks. proboszcza Andrzeja Hładkiego będzie w niedzielę 28.07 na Mszy świętej o godz. 13.15 w KOŹLI. Po niej zapraszam na kawę i ciasto.

ks. Andrzej Hładki – proboszcz

Nasza strona zapisuje pliki cookies na twoim urządzeniu zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.